איך לנהל זוגיות פתוחה ולהישאר בחיים?

| 23 באפריל 2013 | 2 תגובות

בעידן בו תקשורת בין אנשים הפכה למוטציה חצי וירטואלית, בה אנשים נחשפים לאלפי אנשים חדשים בכל זמן נתון, ישנם כל מיני שינויים בתפיסות המסורתיות של אורח החיים. הזוגיות המונוגמית למשל, עוברת טלטלות קשות ויש מי שאומר שהיא בסוף תגווע מהעולם שכן אין היא מתאימה יותר לחברה שלנו. מנגד, כל מיני סוגים חדשים של קשרים התפתחו והפכו נפוצים. חילופי זוגות שפעם נחשבו לסוג של סטייה חסרת מוסר הם היום פורחים מתמיד.

במקביל לעולם הסווינגרס המתפתח ניתן לראות יותר ויותר מערכות יחסים פתוחות. הסטטיסטיקה מראה כי עם כל הרצון הטוב, זוגיות פתוחה היא בעלת סיכוי להצליח שווה ערך לזוגיות קונבנציונאלית – חמישים אחוזים. אז זה פתרון חלקי ולא בטוח. עם זאת, מאחר והאחוזים הם אותו דבר, למה לא לנסות? כמובן שעמדותיהם של גברים ושל נשים בנושא הן קצת שונות, אבל אם כבר האופציה בדיון על השולחן, בואו תקבלו מאיתנו כמה נקודות למחשבה לניהול זוגיות פתוחה ואחרת שגם עשויה להצליח.

תיאום ציפיות בתוך זוגיות פתוחה וניסוח כללי התנהגות

אין שום סיכוי לזוגיות פתוחה לשרוד אם היא לא תהיה מתוכננת מראש ותכללו כללי התנהגות מסוימים שמקובלים על שני הצדדים. זו אחת הסיבות אגב שזוגיות כזו מצליחה הרבה יותר אצל זוגות ותיקים שחיים יחד הרבה שנים מאשר אצל זוגות חדשים יחסית (בוודאי לא אצל זוגות חדשים מאוד, שם יש בעיה קשה אם יש צורך בזוגיות פתוחה עוד לפני שהזוגיות המונוגמית מיצתה את עצמה). התקשורת בנושא חייבת להיות אמיצה ורציפה כי אחרת כל אקט מחוץ למערכת היחסים ייחשב מיד לבגידה. כדאי להגדיר מראש כללים להתנהלות – איפה מותר, כמה מותר, עם מי מותר (או יותר נכון עם מי אסור – רצוי מאוד להוציא מהמשוואה לחלוטין אנשים שנמצאים במסגרת מקורבים כאלו או אחרים). וגם, צריך תמיד להשאיר מקום לדבר על כך ולעשות 'סטופ' לבחינה מחדש, במידה ואחד מבני הזוג לא מרגיש טוב עם המצב. דברו. לא מספיק לכם אחד עם השני? דעו שיש לא מעט מקומות להתייעץ ולשתף שאלות בנושא זוגיות פתוחה – בלוגים , פורום זוגיות פתוחה, אתרי ייעוץ וכמובן עם מקורבים שלכם.

גברים ממארס נשים מנוגה

המשוואה של גברים ונשים בזוגיות פתוחה לא שונה מבכל סיטואציה אחרת. גברים ונשים לא אותו דבר – לא בהתנהגות, לא ביכולת להכיל, לא בהתמודדות רגשית (או לא רגשית) עם סיטואציות החיים. וזה מעלה לא מעט שאלות על זוגיות פתוחה והאם היא בכלל אפשרית. אפשר לומר למשל באופן די גורף כי התנהלות בזוגיות פתוחה נוחה יותר לגברים מאשר לנשים, ולרוב היא תהיה גם רעיון שלהם. וזה לא בהכרח אומר כי הגברים מנוולים ובוגדניים, לפעמים זהו פשוט הפתרון היחיד להתמודדות עם הצורך הפנימי לבגוד, אבל באותו זמן רצון להישאר עם הרגש ולא לפרק את הזוגיות שיש בה בהחלט אהבה. לנשים הרבה יותר קשה להתמודד מבחינה רגשית כי אין להן את היכולת (לרוב) לחיות ולהכיל את ההפרדה הכ"כ חדה בין רגש ומין כמו אצל גברים ועל כן תמיד יהיה חשש שהגבר שלהם יפתח רגש למישהי אחרת. אין פה פתרון אמיתי חוץ מלהפנות אתכם לסעיף הקודם – פתיחות וערוצי תקשורת פתוחים. עם זאת, היזהרו מהמקום בו שיתוף יתר על פרטים אינטימיים של סקס בחוץ יהיו מיותרים ויפגעו. זוגיות פתוחה יציבה אינה אומרת כי חייבים לספר כל פרט ופרט כי זה לרוב לא יתרום לשום דבר, להיפך. בכל מקרה, זכרו כל הזמן כי נכנסתם לזה כדי להישאר יחד ולא ההיפך אז יותר מהכל נסו להכיל ולפרגן להנאתו של בן או בת הזוג שלכם. זהו סוד ההצלחה.

איך לנהל זוגיות פתוחה ולהישאר בחיים?
5 (100%) 2 votes

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*