איך תכינו את עצמכם לבליינד דייט?

| 16 בינואר 2012 | אין תגובות

אל תחשבו שרק אתם מתרגשים לפני הדייט הקרוב שלכם. גם בפעם ה-100, פגישת בליינדייט יכולה להיות מביכה ומרגשת. כמו זמרים אשר עולים על הבמה, שלמרות הניסיון הרב שלהם, מודים רוב הזמרים והשחקנים, ברגע לפני שהם עולים לבמה, הם תמיד מחסירים פעימה !

אולם, כידוע לכם, כמו בהרבה מאוד תחומים בחיים, מפגישה אחת לשנייה הניסיון גובר, החושים מתחדדים, הפעולות נהיות נכונות יותר, וההתרגשות פוחתת. נראה כאילו אנשים מפתחים מקצוענות של ממש בתחום הדייטינג : הם יודעים בדיוק מה ללבוש, להיכן ללכת, מה לומר ואיך להתנהג. אז אם אתם בין "המקצוענים" – אשריכם!, אך אם אתם עדיין מהססים או שזו לכם פגישת בליינד דייט הראשונה – אנחנו כאן בדיוק בשבילכם, רוצים לעזור לכם לשרוד אותה בשלום, ומי יודע? אולי תמצאו את אהבת חייכם וזו תהיה פגישת בליינד דייט הראשונה והאחרונה….

אספנו לכם 10 טיפים שימושיים שיכולים להפוך כל פגישה למוצלחת הרבה יותר:

 1. אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני ….

  הרושם הראשוני חשוב מאין כמותו. אתה עוזב את הבית שלך, מגיע למסיבה ואף בחורה לא מביטה בך? את מגיעה לאירוע חגיגי ואף גבר לא ניגש לשוחח אתך? המצב עגום. אף אחד לא הביט בכם שלא לדבר על מבט שני. רוצים לדעת למה? בלי לראות מה לבשתם, כנראה שזה לא היה הלבוש הכי טוב שלכם. כאשר אתם נכנסים לחדר, רוב האנשים מצפים לראות מי נכנס, וזה הזמן בו צריך לעשות רושם. אנשים אשר מתלבשים יפה ומשקיעים זמן בטיפוח אישי, נראים טוב יותר, וזו עובדה מוכחת. העמידה מתייצבת, הביטחון העצמי עולה וההרגשה הכללית אנרגטית וחיובית יותר מתמיד. אלו לא צריכים להיות בגדים יקרים או מפוארים, אלא בגדים יפים שנוח לכם בהם, נקיים ואסתטיים.

 2. ריח הבושם – חשוב יותר מצבע החולצה….

  זכרו כי הבושם הוא החבר הכי טוב שלכם בדקות הראשונות של הפגישה. ריח טוב, בנוסף לכך שנעים להריח אותו, מעלה את החשק והתשוקה. ריח רע יכול להרתיע, וריח טוב יגרום שירצו להיות בקרבתכם. אנשים עם ריח טוב משדרים ניקיון, אסתטיות וטיפוח, אשר חשובים מאוד לתחילת הקשר. לכן, לפני שאתם יוצאים מהבית – לא לשכוח השפרצת בושם קלילה, למראה מושלם!

 3. מה לעשות עם הידיים?

  המבוכה אינה רק בראש, והיא נותנת אותותיה גם בסימני הגוף. גם ללא מגע ישיר, הידיים יכולות להביע הרבה מאוד מסרים. אז מה לעשות עם הידיים? אנחנו לא מתכוונים למה שאתם חושבים, ולכן שימו לב: כאשר אתם תעזרו בידיים כדי ללטף חפצים כמו שפת הכוס שלכם, המצית, העניבה, הסיכה בשיער או את השרוול של החולצה, ותעשו זאת בצורה קצבית ורגועה אך לא עצבנית, תשדרו חושניות. מגע מקרי ורופף יכול ליצור מתח מיני קל באוויר. לעומת זאת, ידיים תחובות בכיסים, ניקוי משקפיים, אגרופים קמוצים, תיפוף עצבני ועוד, לא מאפשרים פגישה שלווה ומכניסים למתח ולחץ.

 4. שפת הגוף והיציבה

  היציבה שלכם היא שקובעת את המראה הכללי, ואומרת רבות עליכם, עוד בטרם הוצאתם מילה אחת מהפה. לגוף שפה משלו, ועלינו לאמן אותו כך שיעביר רושם ראשוני טוב וישדר עוצמה ובטחון. המסר המילולי נשלט על ידנו (פחות או יותר..), אך שפת הגוף לעיתים אינה נתונה לשליטתו גם מכיוון שאיננו מודעים אליה או לא יודעים כיצד כדאי שהיא תהייה. בעזרת שפת גוף אנו יכולים להעביר מסרים וליצור תחילת קשר מסוגים שונים.

  • לחיצת יד חזקה ובוטחת מראה כי יש לכם בטחון עצמי גבוה, אמינות והערכה עצמית.
  • קשר עין ישיר מביע כנות, עניין, ישירות ואמינות.
  • חיוך מביע את התחושה הכללית שנעים לכם במקום ובזמן בו אתם נמצאים.
  • שפת גוף פתוחה ולא נוקשה תועיל לכם רבות.
 5. לא להגזים בשום דבר

  אל תעשו שום פעולה או התנהגות מוגזמת: אל תשתמשו בתנועות ידיים מוגזמות, אל תדברו בקול רם מידי, עישון בשרשרת, שתייה מרובה, אכילה, משחק בטלפון תוך כדי השיחה, טיפוף עצבני עם האצבעות ועוד.

 6. מיומנות המבט וקשר עין

  יש הנחיות ברורות לקשר עין שנחשב להצלחה בטוחה. שמעתם עליו? שימו לב – יש להתחיל עם מבטים מלוכסנים לצדדים, עדיין לא ממוקדים, רק אז להתחיל עם קשר עין ישיר. ברגע שהאדם מולכם פונה לפגוש את מבטכם, יש להוריד את הפנים קלות, ולחייך לעצמכם. הסיפור שמתקבל הוא פשוט: אתם צפיתם בו, ומתביישים שתפסו אתכם מביטים…. בשלב הבא תוכלו להיות נועזים ולמקד מבט בצורה ישירה עם חיוך. נשמע הזוי? נסו ותיווכחו כי זהו מתכון להצלחה!!!

 7. על מה לדבר בפגישה?

  מכירים את רגעי השתיקה המביכים, כשאין על מה לדבר? תוקעים את המבט בנקודה בתקרה, או משחקים בצלחת עם המזלג? אין מה לעשות, יש פעמים שהשיחה לא זורמת מכל מיני סיבות: אין כימיה בין הפרטנרים, יש כימיה אך המבוכה גוברת על הכול, אין תחומי עניין משותפים, רעש חיצוני מפנה אליו את תשומת הלב ועוד. אין בעצם פתרון אחד לכול המקרים, וכל מקרה נדרש לו פתרון אחד. מה שבטוח הוא שכשאין כימיה, לא צריך להתאמץ יותר מידי. גם אם תנסו לדלות נושאים שונים, הם "יגמרו" אחרי שתי דקות, ותמצאו עצמכם מחפשים נושא חדש… פשוט לוותר. לבקש חשבון מהמלצר ולהיפרד כידידים. שאר המצבים מסובכים פחות, ואפשר להציל כל דייט על ידי נושאים "מוכנים מראש" עליהם תוכלו לפתח שיחה מזדמנת, כגון: אירוע בחדשות מהיומיים האחרונים (לא לדבר על משהו שהיה בשנה שעברה), נושאים משותפים שיש לכם (לא סתם קבעתם להיפגש…), אירוע משעשע שהיה לך היום בעבודה או בדרך (מותר להמציא סיפור ולהביא אותו מוכן מהבית, זה שובר את הקרח ויכול להיות פתיחה מלאת אנרגיה לשיחה שתבוא לאחר מכן), תוכלו לשוחח על האוכל במסעדה, מקומות בילוי שאתם נוהגים ללכת, מוסיקה, תכנית טלוויזיה ועוד ועוד.

 8. על מה לא לדבר בפגישה?

  יש נושאים שאסור (אבל ממש אסור) לדבר עליהם בדייט הראשון. אבוי לכם אם תתחילו את השיחה ב"אני ממש לא מאמין באתרי ההיכרויות האלו" (הרי שם הכרנו…) או "האקס שלי היה לוקח אותי לכאן" (האם הוא עדיין בתמונה?), נושאים במחלוקת כגון דעות פוליטיות קיצוניות, ודברים אשר יש לכם ביקורת נוקבת עליהם או כעסים. הדייט הראשון הוא לא במה לנאום בה, אלא זמן להנאה. יש נושאים שמיד מובילים לסיום הפגישה, תבחרו אם לדבר עליהם או לא: אל תספרי לו איך את רוצה שתראה שמלת הכלה שלך, ואתה אל תדבר איתה על מה היית עושה עם מורן אטיאס…

 9. תכנית מילוט

  יש כאלו שעדיין עושים את זה, ולכן אנו מציינים זאת. האמת, אנחנו דוגלים באמירת האמת בצורה מנומסת ויפה, אך… לכל אלה שמעוניינים לשמוע על "תכנית המילוט", בבקשה הרי היא לפניכם: לפני שאתם יוצאים לבליינד דייט, תכינו תירוץ לסיום מוקדם של הפגישה למקרה שתזדקקו לו. לעיתים יש צורך בדרך חיננית לסיום הערב לדוגמא במקרים בהם הדייט אגרסיבי מדי, אין כימיה או שהאווירה לא נעימה, תוכלו לתאם מראש עם חבר או חברה שיתקשרו אליכם לטלפון הנייד כשעה לאחר תחילת הדייט, וזה יספק לכם תירוץ בגללו עליכם לעזוב במפתיע. היזהרו ממשפטים כמו "החברה הכי טובה שלי נתקעה מחוץ לבית בלי מפתח" שכן אתם יכולים לקבל הצעת עזרה אם הדייט שלכם הוא מנעולן… חישבו על משהו כללי כמו "זו הייתה הבוסית שלי, ואני צריכה להיות מחר בשש בבוקר בעבודה, לפרויקט מיוחד". עם משפט מחץ כזה, אף אחד לא יוכל להתמודד. כך תוכלו לסיים את הדייט מבלי לחוש ייסורי מצפון או חוסר נעימות.

 10. אנרגיות טובות ומחשבות חיוביות

  הכינו את עצמכם להיות עם ראש פתוח. כל אדם שונה מרעהו, ולעיתים אנשים מגיבים בעצבנות קלה בדייט הראשון. היו סבלניים. אומנם ידוע כי הרושם הראשוני הוא הקובע, אך אל תמהרו לשפוט ! לעיתים לוקח מעט זמן עד שהפגישה נוסעת היטב על פסי הרכבת, ועוברת לפסים בהם אתם מרגישים טוב יותר וטבעיים.

הדבר הכי חשוב !!!

ליהנות, ליהנות, ליהנות !מטרתה העיקרית של פגישת בליינד דייט היא שתיהנו אחד במחיצת השני. גם אם לא תשלבו ידיים ותחליפו טבעות אחד עם השני בסוף השנה, אין סיבה שלא תיהנו ביחד. חייכו הרבה, צחקו, תהיו טבעיים ותנו הרגשה טובה ונינוחה לבן או בת הזוג שלכם. זכרו כי מי שנהנה מקרין זאת לצד השני, וההנאה הופכת להיות משותפת .

איך תכינו את עצמכם לבליינד דייט?
4.9 (97.33%) 30 votes

תגיות: , , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*