אין זוגיות בלי משבר בזוגיות

| 11 בספטמבר 2013 | אין תגובות

כל מי שהיה בזוגיות אי פעם, יודע. זוגיות מאושרת ומושלמת עם עטיפה נוצצת וטעם של שוקולד יש רק בקומדיות רומנטיות בהוליווד. בחיים האמיתיים, כל מערכת יחסים גם אם מלאת אהבה – חווה עליות וירידות, שיאים ושפלים, שמחות וגם עצב. פשרות ייעשו תמיד, לרוב על ידי שני הצדדים. והדרך אל כל פשרה עוברת הרבה פעמים בדרך חתחתים ולפעמים משאירה חותם שלילי ומטענים שמתפוצצים אחר כך כמו שדה מוקשים חבוי ברמת הגולן. עם זאת, התנהלות נכונה, עבודה עם קצת יותר שכל והרבה רצון לצלוח רגעים קשים באופן הטוב ביותר, כל אלו יכולים להוליד זוגיות בריאה הרבה יותר ולצמצם למינימום את הצרות והמריבות. והכי חשוב – לא בויכוחים הקטנים היום-יומיים, אלא במשבר זוגיות גדול וכבד – להיות חכמים, כדי שחלילה לא תתפרק החבילה בטרם עת ומכל הסיבות הלא נכונות. קיבצנו כמה טיפים חשובים, חלקם אתם יודעים היטב אבל כנראה צריכים תזכורת לרגעים מאתגרים של משבר בזוגיות.

 

דיבור מול שתיקה, או – טלפתיה זה רק בסרטים

איך, תגידו, איך הצד השני אמור לנחש מה אתם חושבים ומה אתם מרגישים אם לא תגידו כלום? נכון, הם מכירים אתכם, הם צריכים לדעת. זה מה שתגידו לעצמכם שוב ושוב עד שייגמר לכם האוויר. אבל זה לא ישנה את העובדה שבמקרים רבים גם אם מכירים אתכם מצוין זה לא אומר שהם מסוגלים לקרוא מחשבות ולדעת מה קורה לכם בראש ובלב. אז תעשו טובה ענקים לעצמכם ובוודאי לבן או בת הזוג שלכם – ותהיו פתוחים ואמיתיים. בלי תקשורת, לא ניתן לעבור אף משבר בצורה טובה, והמטענים רק ילכו ויצטברו. כועסים? תגידו. פגועים? תסבירו. זה לא תמיד קל, אבל תמיד שווה את המאמץ. לפעמים משפט אחד יכול לעצור ויכוח קטן מלהפוך למשבר גדול ורציני.

'ללכת בנעליים' של הצד השני

זה אולי אחד הדברים הכי קשים ליישום, כי שכשאנחנו כועסים הדבר האחרון שאנחנו פתוחים אליו זה להבין איך הצד השני מרגיש. אבל עם קצת דמיון מודרך וסובלנות, תוכלו לעצור שנייה את הזעם, להבין את 'תרומתכם' למשבר ואולי לגשת לפתרון ממקום הרבה יותר פתוח ונעים. ופה נכנסות קלישאות בלתי מעורערות: צריך שניים לטנגו. תמיד יש שני צדדים למטבע. או במילים אחרות, משבר לא נוצר אצל צד אחד בזוגיות מעצמו, כנראה שגם אתם תרמתם להיווצרותו איכשהו, אז אם אתם רוצים לפתור אותו ולא לשבור את הכלים – עצרו שנייה, חשבו מה הייתם מרגישים אם הייתם בצד השני. ואם אתם לא יודעים – תשאלו!

לקנות לאגו מזוודה ולשלוח אותו לחופשה

די כבר עם האגו הזה, שבכל העולם גורם לקרבות ומלחמות, ובכל בית כמעט הוא שורץ ועושה בעיות. כבוד – יש מול נשיא המדינה. כל השאר, כנראה עוצר אתכם מלחיות חיים הרבה יותר איכותיים, מנותקים משיקולים עקומים ולא פרודוקטיביים כמו "מה פתאום שאני אוותר ראשון", "לא בכבוד שלי להשתתף בדיון הזה", "אין סיכוי שאני אשם ולכן אין מצב שאני מוותר" ועוד פניני אגו מתסכלות שעוצרות כל דיון בריא ומחבלות בכל שיחה טובה. בכל משבר זוגי יש מקום לשניים: את והוא (או כמובן הוא והוא, היא והיא). אין מקום לאגו. כי אם האגו משתתף בדיונים, הסיכוי לצאת ממשברים ללא פגע קטן משמעותית.

המיטה מארחת וועדות פיוס

כאן אנחנו מגיעים לחלק הכיף. גם אם אתם גרועים בלנהל דיונים פתוחים ולשתף ברגשותיכם בצורה ישירה וכנה, יש משהו אחד שאתם כנראה עושים בסדר כי בכל זאת אתם בזוגיות הזו: כנראה שאתם מכירים היטב תנוחות סקס שהצד השני אוהב; יודעים איך להכניס ריגוש, יודעים איזה מחוות יתקבלו באהבה וירככו את המצב. אז אם שום דבר אחר לא מצליח לכם, ובכן, שימו פרחים בחדר השינה, החליפו למצעים נקיים וריחניים, הכינו בקבוק יין ושתי כוסות בוהקות – וקדימה לפסגת שיחות השלום בין הסדינים.

אין זוגיות בלי משבר בזוגיות
דרגו את הכתבה

תגיות: , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*