באיזה אתרי הכרויות כדאי לחפש זוגיות לגיל הזהב?

| 14 במאי 2012 | 3 תגובות

לאחרונה התבקשתי לעזור לאתי דודתי לבחור אתרי הכרויות לגיל הזהב, בו תוכל למצוא חברים לבילוי ובסופו של דבר גם בן זוג. אחרי שעשיתי תחקיר די נרחב חשבתי שאולי גם אתם הקוראים תהיו מעוניינים לקרוא את התוצאות ואולי חלק מכם, שנרתע מלהירשם עד היום, ימצא את האתר הנכון עבורו, ויצטרף לאלפי בני הגיל השלישי החוגגים את חייהם.

כשדודתי אתי, אלמנה בת 65, סיפרה לי שהיא רוצה להירשם לאתר הכרויות וביקשה ממני לעזור לה לבחור איזה מהם יתאים לה, די הייתי בשוק, כי בראש לי, אתר הכרויות הוא לצעירים המחפשים בני זוג או סתם דייט לערב, או לגרושים בגיל העמידה המעוניינים בפרק ב', אבל לדודה שלי יש שלושה ילדים ושישה נכדים, אז מה יש לחפש באתר הכרויות?

מסתבר שגיל הזהב אינו מה שהיה פעם

זאת משום שתוחלת החיים הממוצעת לאדם בישראל היא 80 שנה ובגיל 60-65 (גילאי הפרישה לנשים ולגברים) אנשים עדיין נמצאים בשיאם, ומי שנקראו בעבר קשישים לא מרגישים או נראים בני גילם ובוודאי שאינם מוכנים להתיישב בכסא הנדנדה ולצפות בעולם ממרחק, הם רוצים לחיות וכמו שצריך!

כמו לכל גיל גם לגיל הזהב יש את המאפיינים שלו

באופן טבעי הצרכים של בני הגיל השלישי אינם אותם צרכים של הצעירים או בני גיל העמידה הנרשמים לרשתות ההיכרויות שהרי הם כבר חוו זוגיות ממושכת ולרובם יש ילדים, נכדים ולפעמים אפילו נינים. הרשמה לאתר הכרויות ופתיחת פרופיל הוא הצהרת כוונות שלרבים לא קל לעשות. חלקם חי שנים רבות עם אהבת חייהם ולא לפני זמן רב איבד אותם והפך לאלמנ/ה, חלקם סובל מבעיות בריאות המורידות את הביטחון, אחרים מקובעים בשגרת חיים מסוימת וחוששים להכניס לחייהם מישהו שידרוש מהם לשנות אותה או שיש להם רכוש כזה או אחר, והם דואגים לו וככל שגילם מתקדם הם מרגישים יותר פגיעים וחוששים מנוכלים המבקשים להשתלט על חייהם ורכושם.

החיים בפרוש לא מסתיימים אחרי גיל הפרישה

טיול קצר במבחר אתרים המציעים שירותים לבני גיל הזהב העלה חיוך על פניי – החיים בפרוש לא מסתיימים אחרי גיל 60 , 70 ואפילו 80, הם אפילו נראים למשקיף מהצד הרבה יותר רגועים, מהנים ומלאים… גיליתי עולם ומלואו של מי שפעם נקראו זקנים, או קשישים, שם הם פוגשים חברים, הולכים למסיבות, יוצאים לרקוד, נוסעים לטיולים בארץ ובחו"ל והכי יפה: מתאהבים. כן, יוסי, בן השמונים עדיין מחפש אישה, הוא אוהב לרקוד ולפתור תשבצים, הוא אלמן מזה 10 שנים ויש לו שלושה ילדים אה, וכן, הוא לא רוצה ילדים נוספים… דוד גם הוא בן שבעים ושמונה, מציין שבקרוב יהיה פנסיונר, גם הוא מחפש אשה, אוהב לרקוד, לטפל בגינה ולבלות עם חברים… יחד עמם אלפי בני חמישים עד שמונים לערך רשומים באתרי הכרויות ומחפשים את האחת או האחד שיהיה להם טוב איתם.

הנה לפניכם חמשת האתרים שמצאו חן בעיני ביותר מתוך אלה שבדקתי. אני המלצתי לדודה אתי להירשם ליותר מאתר אחד, כי כך ההיצע גדול יותר, גם של בני זוג וגם של פעילויות חברתיות.

  1. Date4Uאתר הכרויות פופלארי לבני הגיל השלישי, פשוט לשימוש ולכן מצוין לבני גיל הזהב, שלא ממש מרגישים נוח עם גלישה ברשת. האתר קיים כבר כ- 10 שנים והוא בין האתרי ההיכרויות הראשונים בארץ כך שהוא צבר ניסיון רב והרבה נרשמים. Date4U ההרשמה לאתר בחינם כך שאתם יכולים למלא את פרטיכם ללא צורך בתשלום.
  2. מוטקה – רשת חברתית מיוחדת לבני גיל הזהב. היא פועלת שלא למטרת רווח ומיועדת לבני הגיל השלישי, להם היא מציעה תכנים מכל הסוגים: הכרויות, בריאות, פנאי, תרבות, כלכלה, צרכנות ועוד. זה הפורטל הראשון מסוגו ואפשר למצוא בו חברים לטיולים, מסיבות, ריקודים וכמובן בני ובנות זוג. באתר הזה רשומים אך ורק בני גיל הזהב והוא לא חלק מאתר הכולל גם שירותים עבור בני כל הגילאים. כרגע האתר חינמי ואינו גובה תשלום. יתכן ובעתיד יידרש תשלום – זאת על פי תנאי השימוש באתר. גילאי החיפוש הם עד גיל 120.
  3. JDate – רשת חברתית עולמית יהודית, הרשומים בה מעל חצי מליון איש בכל הגילאים. קיימת כבר 15 שנים. מידי פעם מציע השרות פעילויות חברתיות לקבוצות גיל שונות באזורים מסוימים. את גילאי החיפוש אתם מזינים וגם את אזורי החיוג (אני מצאתי שם בין השאר רווקים צעירים בני 80). יש אפשרות להירשם לאתר בחינם ואז השימוש בו מוגבל: תוכלו לראות פרופילים של אנשים והם יוכלו לראות אתכם אבל לא תוכלו ליצור קשר אלא אם תשלמו דמי מנוי חודשי בסה"כ 69.90 ש"ח.
  4. Cupid – אתר הכרויות המיועד לכל הגילאים, ידוע וותיק בארץ. גילאי החיפוש הם עד גיל 99 למרות שבחיפוש שעשיתי מצאתי כי רוב המשתמשים בשנות השישים לחייהם. ניתן להרשם לשרות חלקי בחינם ומחיר המנוי המלא הוא 59.90 ש"ח.
  5. ILove – אתר הכרויות המיועד לכל הגילאים, עם מודעות לקהל גיל הזהב ולצורך שלו בשרותיהם. אחד האתרים היותר ותיקים ברשת. גילאי החיפוש הם עד גיל 67 בלבד. מחיר מנוי חודשי 119 ש"ח

לא משנה בני כמה אתם

תמיד יש מקום לאהבה ואתר הכרויות הוא דרך מצוינת לעשות זאת. מה שכן, כמו בכל מה שקשור בפגישה עם מי שאינכם מכירים, אפילו אם נוצר קשר יפה ברשת, אנא לביטחונכם, וודאו לפגוש אותם בפעם הראשונה במקום ציבורי ואולי עם עוד אנשים ורק אם זה מתאים ואתם מרגישים טוב אם אותו אדם, המשיכו הלאה ושישה בהצלחה, גם לדודה האהובה שלי אתי.

באיזה אתרי הכרויות כדאי לחפש זוגיות לגיל הזהב?
4 (80%) 4 votes

תגיות: , , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*