בלי לרסק לו את האוטו – עקרונות בהתמודדות עם בגידה

| 25 במרץ 2013 | אין תגובות

לא קל בכלל. לא קל לגלות שהפרטנר שלך, בן או בת הזוג, הלכו לרעות בשדות זרים ובגדו באמון ובמערכת היחסים שלכם. ומה שעצוב הוא שזה קורה כל כך הרבה… מוסד הנישואים אינו יציב כשהיה פעם; העולם מלא בפיתויים ואנשים מתקשים לחיות ביחד עד סוף ימי חייהם מבלי למעוד. אין כמעט אדם שלא עבר לו בראש מתוך שינה חלום על בגידה. לפעמים, בגידה בזוגיות לא בהכרח מביאה עליה את סופה. תתפלאו, לפעמים זה אפילו מחזק זוגות מסוימים.

ויש זוגות שמראש לא מנסים בכלל להדחיק את הצרכים ומתנהלים בזוגיות פתוחה או מתנסים בחילופי זוגות. אבל לא מעט זוגות מחזירים את המפתחות ומתפרקים על דבר בגידה וזה עצוב וכואב. איך בכל זאת להתמודד עם זה בכבוד ולא לתת לזה להרוס את החיים?

להתמודד עם הגילוי

בגידות רבות מתגלות בסופו של דבר בשל סימני בגידה שונים שצפים על פני השטח. שינויים בהתנהגות שגרתית הם הסימן העיקרי – הפרטנר שמבלה שעות ארוכות יותר בעבודה שהוא בכלל לא אוהבת, היא יוצאת ליותר ערבי בנות עם חברות שאין לה ממש כוח אליהן; הוא קונה לעצמו חולצות חדשות אחרי שעשר שנים סירב אפילו לצאת לקניות איתך פעם אחת, אצלה כאבי הראש הולכים ונהיים תכופים ונראה שהיא לא תסכים לעשות סקס יותר לעולם. ועוד ועוד… התמודדות עם בגידה מתחילה בלא לספר לעצמך סיפורים ולהתמודד עם העובדות בשטח (אחרי בדיקה כמובן, לא בלי הוכחות). התגלתה הבגידה? ההתמודדות ממשיכה.

החלטות אמיצות

אם התגלה דבר בגידה, צריך קודם להחליט: האם נלחמים על הזוגיות או מפרקים את העסק? אם הוחלט להילחם – אז להילחם באומץ, לשים בצד את האגו ולבדוק איך מתקנים את השבר. אי אפשר לבנות מחדש זוגיות אם אין נכונות אמיתית לעשות כך בשני הצדדים. הוחלט להפריד כוחות? אז שוב – באומץ ובנחישות! חיתוך נקי כמו באיזמל מנתחים, בלי לחזור אחורה ובלי להתבלבל. נסו להימנע מלפגוש את הפרטנר יותר ממה שחייבים (אם יש ילדים בתמונה כמובן שהם לא צריכים להיענש על המצב וצריך להגיע למתכון התנהלות נוחה מול בן הזוג הבוגד למען הילדים).

דף חדש אחרי בגידה

אחרי בגידה, הדבר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו, זה על עצמכם. גם אם יש ילדים בתמונה, אתם חייבים לשקם את עצמכם גם בשבילם. לשקם את האגו השבור, את הביטחון העצמי המרוסק. כל אחד יעשה מה שהכי טוב עבורו: השקעה פיזית – תספורת, בגדים חדשים, מנוי לחדר כושר ולבריכה – מה שצריך. השקעה נפשית – להקיף את עצמכם באנשים שאוהבים אתכם, ללכת למקומות בהם אתם מוערכים, ואפילו לצאת מהבית ולקחת קורסים מגוונים של העשרה, בנושאי התפתחות אישית ומודעות, קואוצ'ינג או כל דבר שמעניין אתכם. לספוג אווירה תומכת ולפתוח את הראש. כשתרגישו מספיק טוב עם עצמכם, נזכיר לכם לשנן את המוטו הפולני החכם: הפסד שלו/ה!!!!

בלי לרסק לו את האוטו – עקרונות בהתמודדות עם בגידה
דרגו את הכתבה

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*