האם הכרויות באינטרנט הורסות רומנטיקה?

| 4 באפריל 2012 | אין תגובות

אחת התופעות המודרניות בעקבות השתלטות האינטרנט על חיינו הוא נושא העולם החברתי הווירטואלי. אתרים ורשתות חברתיות, אתרי הכרויות וגם כמובן אתרי סקס וסטוצים, ומה לא. יש אומרים שיש טעם בפגם בכל השפע הזה ושהעולם הווירטואלי למעשה העצים במאות אחוזים את האופציות שלנו להכיר אנשים. לאינטרנט החברתי יש היום שפה משלו, קודים חברתיים, התנהלות, כללים. הם לא כתובים בשום מקום אבל מי ששם, יודע. כמובן שיש לכל זה השפעה גדולה על עולם ההיכרויות שבינו לבינה (או בינו ובינו, בינה לבינה, למה להגביל בעצם?). גם אתם ודאי כבר מכירים לפחות זוג אחד שהכיר באינטרנט והתחתן, ומצד שני חברים אחרים שיצאו עם עשרות אנשים שהכירו אונליין ללא הצלחה אבל עם הרבה סיפורים לא נעימים. האם נהרסה לנו הרומנטיקה בעקבות האינטרנט? נציג פה את הקולות שאומרים שכן ואת אלו שאומרים שלא.

זה נכון:הכרויות באינטרנט הרגו מזמן את הרומנטיקה

האינטרנט ואיתו אתרי ההכרויות הפכו את הקערה על פיה. שפע עצום של אנשים שמסודרים בתוך קטלוגים בלתי נגמרים שכל מה שאתה צריך זה.. לבחור. נכון, צריך גם תמונה נחמדה ולא יזיק גם אם תדע לומר כמה מילים קסומות ומתוחכמות כדי למשוך את המין השני, אבל בגדול, מה שמדבר יותר בקול בסיטואציה הזו היא הכמות ולא האיכות. אפשר לומר היום שהשפע זה גם מה שחירפן את המוחות של האנשים שנכנסים לשם. עם כל כך הרבה היצע, למה לבחור רק אחד? מדפדפים, בוחרים ומתחילים לירות לכל הכיוונים. הארעיות, המגוון, הרדידות והמבחר הפכו את כולם לבלתי ניתנים לסיפוק. הריגוש בחיפוש, בדפדוף הממכר בקטלוג האנושי הוא בלתי נגמר. מי חיפש אותי היום, מי ענה לי היום, מה אני עושה הלילה. אם לא היה דייט ראשון מושלם עם מענה לכל המשאלות ואם אפשר גם קצת סקס לסיפוק התיאבון הפיזי, ממשיכים מיד לדייט ראשון נוסף, ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד. עם יד על הלב, אם אתם יוצאים עם אנשים מאתרי הכרויות, כמה דייטים שניים היו לכם? בנות – כמה מחזרים הביאו פרחים והמשיכו לחזר? בנים, כמה התחשק לכם להמשיך ולחזר אם לא הכל הלך בקלילות עם הבחורה שמולכם? אין. זהו. הרומנטיקה מתה. הכל מקוטלג, קר ומנוכר. צריך הרבה מאוד מזל בשביל שאחד מעשרות/מאות/אלפי הדייטים הללו יהפכו לזוגיות. אם אתם חובבי רומנטיקה אל תתחילו עם זה אפילו, תברחו עוד לפני שפתחתם כרטיס חבר…

זה לא נכון: בזכות האינטרנט הרומנטיקה השתדרגה

זה לא שאנחנו לא מודעים לבעייתיות שקיימת בתהליך הכרויות דרך האינטרנט. כן, הקצב מהיר יותר, אנשים יותר קלים עם היד על ההדק כאשר הם מחליטים אם כן או לא מצאו את המועמד המתאים להיות בן זוגם. את הדייטים הבוחרים בכלל לפי מראה עיניים מתובל שכמה פניני חוכמה (אם בכלל) במקרה הרע ואולי גם התאמה בעוד כמה סעיפים במקרה הטוב. אבל, וזה אבל רציני, העובדה שבכלל קיים כל השפע הזה, העובדה שהכל כל כך זמין, לעניות דעתנו מקרבת בין אנשים ולא מרחיקה. עולם החיזור והרומנטיקה תמיד היה מורכב ומסובך, אבל הרשו לנו להזכירכם שפעם אנשים היו מתפשרים גם על בני זוג לא מתאימים, כי.. זה מה שהיה. אמא אמרה תתחתנו, אז התחתנתם. היום, אתם יכולים לבדוק, לחפש ולמצוא את האנשים שמתאימים לכם בכמה שיותר רמות. האינטרנט מקטין את המרחק בין אנשים ומסייע לתקשורת. תחשבו על הזירה האמיתית שם בחוץ. יוצאים לבר, לבית קפה, או סתם יושבים עם חברים על החוף. גם אם תראו מישהו או מישהי שמוצאים חן בעיניכם, מה שסיכוי שתיגשו לדבר איתם? צריך הרבה מאוד אומץ שלרובינו אין כל כך בקלות. ואילו באינטרנט כאשר אתם רואים מישהו שנראה לכם מתאים הדרך אליו קצרה מאוד. שניכם שם עם אותה מטרה (אז לא צריך לברר אם יש לה חבר) וזה הרבה יותר קל פשוט ללחוץ עם העכבר ולרשום כמה מילים. מה הכי שיקרה, תקלו לא וירטואלי?? לא קרה כלום, זה הרבה פחות מביך ומתסכל מאשר לקבל לא אמיתי בפרצוף. ואחרי שיצאתם עם מספיק אנשים שלא התאימו, פתאום מגיע אותו אחד או אחת שתפורים עליכם בול. ואז, יש רומנטיקה גם יש! מנקודה זו ואילך זו כבר מערכת חיזור זוגית לכל דבר וזה בכלל לא משנה שהתחילה באינטרנט.

האם הכרויות באינטרנט הורסות רומנטיקה?
דרגו את הכתבה

תגיות: , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*