האם כדאי לכם לספר על האקסים?

| 9 באוקטובר 2012 | תגובה אחת

האמת, זו שאלה ממש טובה, ואנחנו שמחים ששאלתם ושבאנו בזמן לעזור. שאלת האקסים, כן או לא לחשוף, תמיד יושבת לנו בהיכרות עם אנשים חדשים. מצד אחד, האקסים שלנו זה מה שהביא אותנו עד הלום. למדנו, לימדנו, עיצבנו והתעצבנו, והגענו לנקודה זו בזמן עם מטענים, חוויות ומסקנות.

אז למה לא לשתף בתובנות וסיפורים מהעבר. מצד שני, התחלה חדשה, היכרות טריה, למה לקלקל עם סיפורים על מערכות יחסים שלא הצליחו, ולא חשוב למה? במה זה יכול לשרת אותנו? אז כדאי לעשות סדר, למה לא ממליצים לדבר על האקסים עם בני זוג חדשים. מה זה אומר אם כן מדברים ומה עלולות להיות ההשלכות? אבל גם אחרי שתקראו – בשורה התחתונה, שיקול הדעת הוא העניין הכי חשוב. תלוי מה אתם מספרים ותלוי הטיימינג. בהצלחה.

למה לא? כי היו לך בתחתונים פעם

תשמעו, איך שלא תבחנו את זה, איך שלא תהפכו את זה, איך שלא תייפּו את זה – האקסים נכנסו לכם למקום הכי עמוק. לתחתונים. ואולי גם לרגש. הם נגעו בכם במקומות האינטימיים ביותר, הם נישקו וליטפו את חלקות העור הכי חבויות, הם הלכו לישון איתכם, קמו בבוקר, ועשו אתכם מקלחת. איך אפשר בכלל להתייחס לקיומם בחיים כאל משהו לגיטימי ומקובל? ולכן, כשמדברים על אקס כזה או אחר, צריך להימנע ככל האפשר מהתייחסות לעובדה מצערת זו, שלפני שפגשתם את הנוכחי או הנוכחית – האקסים הם אלה ש..עשו אתכם. אז תעשו טובה, הכי הכי תישמרו מלהזכיר אקסים ברגעים רומנטיים במיוחד, סקסיים במיוחד וכדומה. דוגמא מה לא לעשות: לא להגיד בזמן סקס במקלחת "את הסבון הזה האקס שלי הביא לי". דוגמא מה כן, אם כן, ובזהירות: "יואו, אורגזמה כזו לא היתה לי בחיים, גם לא עם האקס, אפילו לא קרוב".

אופס נזל לכם קצת רעל שם ליד הפה…

אם נפרדתם מהאקסים, כנראה שמשהו שם לא הלך טוב. ואם נהיה ממש כנים, רוב הסיכויים שיש הרבה רגשות שליליים שקשורים אליו או אליה. וברוב המקרים, אם ממש נגיד את האמת, איך שאתם מתחילים לדבר על האקסים משתלטת עליכם תחושת מרירות ועוינות שמוציאה לכם את החשק לחיות. ואם לכם היא מוציאה את החשק לחיות, איך אתם חושבים שמרגיש האדם שיושב איתם או הולך לצידכם ושומע את זה? אם אתם לא מנחשים לבד בואו נספר לכם שרגשות עוינים ושליליים, והפרצוף החמוץ והכיווץ בגבות והטיקים בצוואר שמתחילים לכם כל פעם שאתם מעלים את עניין האקס, גורמים לכם להיראות די נורא. לא סקסיים ולא מושכים, ומי שנמצא אתכם ודאי שואל את עצמו אם כדאי להישאר או לברוח לפני שתתחילו לדבר גם עליו ככה… אז זיכרו: שתיקה אצילית וחוסר זיכרון לגבי מה שהיה יגרמו לכם להיראות הרבה יותר אלגנטיים, יפים ואטרקטיביים. 'נוֹ הארד פילינגס' הכי יפה לכם, אתם מעל כל רגש שלילי כי מי שלא נמצא אתכם, בסופו של יום – ההפסד הוא שלו.

לא צריך לגלות את כל הקלפים

כשאתם מספרים על האקסים בכל מיני סיטואציות רלוונטיות אתם למעשה חושפים בפני בן זוג חדש תרחישים שלמים ומה שקורה בסופם ואיך נהגתם בהם. לפעמים בלי להתכוון אתם מגלים על התכונות הבעייתיות שלכם, תגובות מאתגרות שלכם ואיפה הנקודות הרגישות. עזבו אתכם, אנחנו אומרים שכדאי להשאיר להם לגלות לבד, כי אולי בינתיים השתניתם ואולי אליהם בכלל תגיבו אחרת כי כבר התבגרתם ואתם חושבים קצת אחרת על העולם? בקיצור, תנו לזוגיות להתפתח בלי הצל של הזוגיות הקודמת או זו שלפניה, כי אולי לזו יהיה סוף הרבה יותר מוצלח. מאחלים לכם מכל הלב האפי אנדינג.

האם כדאי לכם לספר על האקסים?
דרגו את הכתבה

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*