האם לקפוץ למיטה בדייט הראשון?

| 11 בינואר 2012 | תגובה אחת

איזו שאלה…. האמת, תלוי את מי שואלים. נהוג לחשוב שרוב הגברים יגיבו בחיוב ונשים תאמרנה מיד שאסור בתכלית האיסור. כולנו יודעים שבסופו של דבר התשובה תלויה באופי של הנפשות הפועלות, במשיכה ובסיטואציה שנוצרה בערב הפגישה. "האם עדיין מכבדים אותי בבוקר?" היא רק אחת השאלות שיש להביא בחשבון לאחר שבסוף הערב הגעתם למיטה. בתרבות של היום, היכרויות והכרויות סקס לעיתים קרובות הולכות יד ביד, ועבור כל אדם סקס מעביר את המסר בצורה ייחודית ושונה מכפי שהוא עושה זאת עבור אחרים. אי אפשר ללמוד מהו הזמן המתאים למועד הסקס, וכדאי להבין שישנן השלכות של לקיחת היחסים לרמה כזאת, כבר מהערב הראשון.

על הכרויות ועל סקס

דייטים וסקס הולכים יד ביד… ובשלב מסוים, סקס הופך כמעט באופן מידי להיות הנושא המרכזי בכל מערכת יחסים חדשה, וזו באמת רק שאלה של "מתי". האם אני צריך או לא? לכל אחד יש דעה אחרת, החל מהרופאים והפסיכולוגים ועד להורים, חברים ועוברי אורח. אבל שני האנשים היחידים בעולם שיודעים מתי הזמן הנכון עבורם הם שני האנשים שבדיוק היום הכירו, וגם עבורם כמובן ההחלטה היא עדיין שאלה מכשילה.

מה סוג הקשר בינכם?

אם ההיכרות היא היכרות סקס, אז השאלה מיותרת. קבעתם להיפגש למטרות סקס ואתם כמובן "הולכים על זה". אם שני הצדדים מעוניינים בסקס מזדמן והם כנים זה עם זה, אז אין שום בעיה ואף אחד לא נפגע. אך אם מדובר בפגישה הראשונה לקשר רומנטי ואתם ממש ביום הראשון של תחילתו של הקשר, אתם חייבים לא להחליט החלטות פזיזות אשר יכולות לגרום לסיום הקשר עוד לפני שהתחיל.

כמה זמן לחכות לפני שתקיימו יחסי מין?

איך אפשר לדעת מתי זה הזמן הנכון לקחת את היחסים לרמה עמוקה יותר של אינטימיות? אין מושג כזה "זמן נכון" או "עכשיו זה הזמן המתאים", אך יש כמה סימנים שיעזרו לכם להבין מתי העיתוי הנכון. הנה כמה שאלות אותם תוכלו לשאול את עצמכם, ואולי גם את בן או בת הזוג:

עד כמה אתם באמת מכירים?

בעוד סקס יכול להעמיק את התחושה של בני הזוג להגשמה ואינטימיות, הוא גם יכול ליצור תחושה מזויפת של אינטימיות. לעיתים אנשים משלבים סקס בשלב מוקדם מדי במערכת היחסים ומאבדים את היכולת לשפוט את הסיטואציה. בתרגום חופשי , זה ייקח יותר זמן לגלות עד כמה אתה באמת מרגיש לגבי הפרטנר איתו ביליתם לפני רגע במיטה…. לקפוץ למיטה מוקדם מדי יכול לגרום לרגשות מעורבים מצד שני בני הזוג. נשים עשויות לתהות "האם עשינו זאת מהר מידי?" "האם הוא חושב שאני קלה להשגה?", "האם הוא מכבד אותי?" ו- "האם הוא יתקשר מחר?", גברים לעומת זאת יקדישו פחות זמן להרהורים מסוג זה. הם לרוב יתעסקו בשאלה אם היה סקס טוב, האם בת הזוג נהנתה, מדוע הם אינם מצליחים לפתח קשר ולקחת את זה למקום רציני יותר, ומדוע מידת החשק והרצינות שלהם פוחתת.

לסיכום: עדיף לקחת זמן כדי באמת להכיר אחד את השני, כך שמערכת היחסים תוכל לעמוד בבוקר שאחרי עם ספקות וחרטות.

האם הקשר רציני?

האם נוצרה משיכה ונוח לכם זה עם זו? אם רק הרגע עשיתם היכרויות אחד עם השני אבל אתם לא ממש בטוחים איפה הקשר עומד, או עד כמה אתם סומכים על בן הזוג שהכרתם, זה רעיון טוב לדחות את האינטימיות המינית עוד קצת. סקס לא יכול לתקן דברים שהם לא לגמרי בסדר במערכת יחסים, ודחיית שלב הסקס בינכם ועוד טיפה סבלנות, יוכלו לתת סיכוי גדול יותר לרומן שרק הרגע מתחיל לפרוח..

למה אתם רוצים סקס?

אל תחייכו ותצחקו, שכן התשובה אינה ברורה מאליה. סקס הוא אומנם יכולת להעביר תחושת רגש וחיבה אך אינו מה שמאפיין את הרצון של כל אחד. יש לעיתים אנשים אשר משתמשים בסקס להשגת שליטה על הקשר ועל בן הזוג, אחרים שמראש מעוניינים בסקס חד פעמי, אנשים שאינם מסוגלים למחויבות בקשר ארוך ועוד, וזה לא המצב האופטימאלי ובוודאי שלא תרצו התחלת קשר מסוג זה.

לסיכום: בדקו עם עצמכם מהי הסיבה האמיתית לקיום יחסי המין – האם בכדי למצוא חן בעיני בן הזוג או באמת מכיוון שאתם מרגישים מוכנים פיזית ורגשית לעשות זאת. אל תפחדו להגיד "לא" , גם אם בן הזוג ייתן לכם תחושה שאתם "לא זורמים" ו"לא מודרניים". לכו עם תחושות הבטן שלכם ועשו רק מה שמתאים לכם לעשות.

האם אתם מוכנים לסקס?

אתם שואלים מה זה מוכנים? ובכן "מוכנים" זה המקום הרגשי בו אתם נמצאים כרגע, וזה לא מובן מאליו, ולעיתים אתם לא יכולים לדעת מהו, עד שתתעוררו בבוקר שאחרי ואז זה יהיה מאוחר. בכל מקרה אתם לא צריכים למצוא עצמכם במקום שאתם מרגישים "חייבים" או שמלחיצים אתכם לעשות משהו שלא בטוח שאתם מעוניינים בו כרגע. רק בגלל שהצד השני רוצה, או אומר שעכשיו זה הזמן המתאים, אין זה אומר שכך גם עבורכם. הרבה מאוד אנשים נכנעים ללחץ מתוך אי נוחות, הרגשה שהם לא "קולים" "ילדותיים" ועוד, ולאחר מכן הם הולכים עם תחושה כבדה של ייסורי מצפון והרגשה שלא עשו את הבחירה הנכונה.

סיכום: התרחקו מבני זוג אשר מפגינים חוסר בגרות וחוסר רגישות או כאלו שמתעקשים על קיום יחסים כתנאי לפיו יחליטו על המשך ההיכרות עמכם.

לא משנה מה תחליטו – הקפידו על סקס בטוח

אם כבר עשיתם את ההחלטה לקיים יחסי מין, אל תחשבו מהחשק אלא מהשכל, ותגנו על עצמכם. המודעות לסקס בטוח חייבת להוביל אתכם בכל דקה בחיים. כולם שומעים על הנחיות הזהירות כל כך הרבה זמן ועדיין יש כאלו שאומרים "לי זה לא יקרה" , "עליו אני סומכת", "הוא נראה לי בסדר" ועוד, תוך התעלמות מהעובדה שזה יכול לגרום לכם לנזקים בבריאות שלכם, ואולי אף בחיים שלכם.

זה לא ממש נעים לחשוב על מחלות המועברות במגע מיני, אבל אין מה לעשות, זה חלק מהחיים ובטח חלק מההחלטה שאתם עומדים לקבל. ישנן כמה מחלות מין הניתנות לטיפול, ואחרות שהן לכל החיים. לדוגמא : עם הרפס באברי המין תצטרכו לטפל תקופה מסוימת, אבל HIV הוא כבר סיפור אחר לגמרי.

שימוש בקונדום הוא יעיל ביותר למנוע מחלות מין, וכמובן שלא הזכרנו עד עכשיו את החשש של אפשרות להיכנס להריון (כן, כן, גם ממפגש סקס חד פעמי).

סיכום: לפני שאתם נכנסים למיטה עם מישהו, תדברו קצת על הנושא וודאו שברור גם לצד השני כי הבריאות חשובה יותר מכל, ולא שווה לפגוע בה עבור רגעי הנאה חולפים. כמובן שאם תבחרו שלא לקיים יחסי מין בשלב זה, לא תצטרכו לדאוג כרגע…

אז מה להחליט?

כמו שאמרנו בפתיחת הכתבה, כל אחד צריך לקבל החלטות משלו על דייטים וסקס בערב הראשון. לפני שתחליטו אתם צריכים לדעת בוודאות שאתם מחוברים לרגשות שלכם ויודעים בדיוק מה אתם מרגישים וכמובן לדבר על זה עם בן הזוג. תגנו על הרגשות שלכם ועל הגוף שלכם ואל תיקחו סיכונים מיותרים.

האם לקפוץ למיטה בדייט הראשון?
דרגו את הכתבה

תגיות: ,

קטגוריה: הכרויות

תגובות (1)

טרקבק URL | תגובות RSS

Sites That Link to this Post

  1. מדריך לדייט ראשון מושלם | Capiyot | 26 ביולי 2012

השאר תגובה

*