החשק לסקס ירד? דרכים שיחזירו אתכם למסלול

| 1 בנובמבר 2012 | אין תגובות

אנחנו חיים בקצב מטורף, רמת החרדה עולה ככל שאנחנו מתבגרים והופכים מודעים יותר לתוצאות של הבחירות שלנו ולאחריות שלקחנו על עצמינו. בתוך כל התוהו הזה מגלים זוגות רבים כי איבדו את הליבידו – אין יותר חשק לסקס. שתי סיבות עיקריות מזוהות עם אובדן החשק המיני והן: חוסר תקשורת ושיגרה.

מרים ברנר, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית ומטפלת מינית מוסמכת, טוענת כי בני האדם הם יצורים מיניים והחשק המיני לעולם אינו נעלם מחייהם. בן האדם יחווה משיכה מינית, חשק ותשוקה לסקס כל זמן שהוא חי, נושם ומתפקד". אז מה גורם לבני זוג להפוך אדישים לנושא הסקס?

מחלה ושמה חוסר תקשורת

זה מצחיק אבל בני זוג לא מדברים אחד עם השני, משום מה הם מצפים שבן או בת הזוג יקראו את מחשבותיהם, מה שמוביל לאי הבנות ומסתבך ככל שהזמן עובר. זה כל כך פשוט ועם זאת כל כך מסובך – פשוט לדבר ויותר חשוב, להקשיב! הרבה מאד אי הבנות במערכת היחסים נוצרות אם לא משתפים אחד את השני. שיחות הבהרה ושיתוף יכולות למנוע הצטברות של עצב, כעס, בושה ופחד.

שיגרה זה דבר נורא (לחשק המיני)

השגרה של זוגות נשואים עם או בלי ילדים היא אחת הסיבות הבולטות לאיבוד החשק המיני. למי יש זמן או חשק לחשוב על סקס כשקמים ברבע לשש בבוקר ונלחמים עם הילדים, העבודה, הבוס, הדיאטה ושוב הילדים או ההורים המבוגרים ואז כניסה למיטה, הדלקה של הטלוויזיה ושקיעה בשינה טרופה עד שאחד הילדים יתעורר או הסיוט המעורר יצלצל…

שש דרכים להחזרת החשק לסקס אל חייכם:

פתקי אהבה

מידי כמה ימים כתבו פתק אוהב זה לזו והצמידו למקרר, החביאו בתיק, על הכר, על קופסת הקורנפלקס או בכל מקום אחר. כתבו משפטים כמו: "אני אוהב/ת אותך", "תודה על שאתה עובד כל כך קשה", "תודה על האוכל הטעים והבית הנקי", "אני כבר לא יכול/ה לחכות ללילה" וכך הלאה, על פי אופיו של בן/בת הזוג. אתם גם יכולים לגוון בטקסט אוהב לנייד דווקא בשעות הכי עמוסות שלכם או שלהם בעבודה: "חושב/ת עליך", "מת/ה לקרוע ממך את הבגדים." זה מעורר חיוך ומחמם את הלב ועוד כמה חלקים בגוף.

הלאה הטלוויזיה

את הטלוויזיה נסו להוציא מחדר השינה לשבועיים וייחדו את הזמן שהקדשתם לצפייה, לטובת שיחה אינטימית או לליטופים הדדיים שיעוררו את דמיונכם. אם זה עובד – יופי, אם לא, החזירו את המכשיר לחדר השינה ונסו סרט סקס… גם זה יכול להעיר את החישקוקים ולהוציא אתכם מהקיפאון בו שקעתם.

חוגים הם לא רק לילדים

מציאת עניין משותף והליכה משותפת לחוג יכולה להיות מקור לשיפור התקשורת ביניכם ולתזכורת שאתם גם חברים ונאהבים ולא רק שותפים לדירה. בחרו חוג: קרמיקה, ג'ודו, אילוף כלבים או כל דבר אחר ולכו אליו בעקביות, בלי לוותר, במשך 3 חודשים לפחות, כדי לדעת אם יש לכך תוצאות. עוד אפשרות היא לקחת יחד קורסים הקשורים בסקס כמו טנטרה.

יוצאים לנופש

מיצאו בייביסיטר לילדים וצאו לנופש לבד, רק שניכם. רכבו על סוסים, שחו עם דולפינים, שבו לארוחות ערב לאור נרות ובלו יום שלם בין הסדינים אם בא לכם. התפנקו ועיברו חוויות חדשות, זה יזכיר לכם שאתם אוהבים להיות ביחד וההתלהבות תדליק גם את האש המינית.

הכל דיבורים

תקשורת משמעותה הוא לדבר אבל גם להקשיב. לנשים קל יותר לדבר לגברים קשה וכולנו לא יודעים להקשיב. שבו במקום בו נוח לכם ויש לכם לפחות שעתיים המיועדות לשיחה. אם הוא יתחיל לדבר שלא תעיזי להיכנס לו לדברים כי זה ישתיק אותו לזמן רב. תני לו לשפוך והקשיבי. דעי, גברים רגישים יותר מנשים כשהם נפתחים. כשהיא מדברת נסה להימנע מלחשוב שהיא מצפה שתפתור לה את הבעיות או שאתה אשם בהן. נשים אוהבות לדבר ולספר ולשפוך את ליבן. אם הבעיה שלכם היא הבנת הנשמע סגלו לכם שאלה: "מה שמעת שאמרתי?" והקשיבו לתשובה. קרוב לוודאי שבני הזוג שמעו משהו אחר לגמרי ממה שהתכוונתם. תקנו אותם ושאלו שוב – זה תרגיל נפלא בתקשורת.

משחק מקדים

לא חייב להיות במיטה! הרם אליה טלפון באמצע היום ואמור כי קיבלת את המספר מחבר ואתה רוצה לדעת אם היא תסכים לצאת לבליינד דייט איתך… בערב התלבשו נהגו זה עם זו כאילו אתם מכירים לראשונה, לכו לקולנוע והגניבו נגיעות בזמן הסרט. כשאתם יוצאים מהבית, אפילו אם זה סתם לקניות, געי בו מידי פעם, לטף את פניה בפומבי, נשק אותה על שפתיה במקום ציבורי… תן לה להרגיש נחשקת, גרמי לו להרגיש שאת לא יכולה להוריד ממנו את הידיים. נכון בהתחלה זה מביך אבל אפילו אז, עמוק בלב זה עושה משהו טוב!

החשק לסקס ירד? דרכים שיחזירו אתכם למסלול
דרגו את הכתבה

תגיות: , , , , , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*