היכרויות פרק ב – מה לא לעשות בזוגיות החדשה?

| 12 בדצמבר 2012 | 2 תגובות

זה נפלא. זה נפלא שאחרי שסיימתם זוגיות ארוכה עם המון כאב וצער, עכשיו אתם ניצבים בפתחה של זוגיות חדשה ומלבלבת, מה שלא האמנתם שיקרה לכם שוב אי פעם. אז הנה אתם ניצבים מול מערכת היחסים החדשה שלכם ומקווים שלא לעושת את אותן טעויות שהובילו אתכם לפרידה בפעם הקודמת. ניתן לכם חיזוק קטן כבר פה – כנראה שאתם כבר במקום טוב, כי את בן הזוג בסיבוב שני לרוב בוחרים עם המון תובנות ושכל, ולא רק עם הלב וההורמונים, מה שהופך את הבחירה לרוב להרבה יותר נכונה ומתאימה לכם. אז מנקודת מוצא טובה יחסית, שימו לב לכמה דברים שלא יחבלו לכם בהמשך חיים מאושרים עם בן הזוג החדש.

מטענים תשאירו במכולה בנמל

זה לא סוד ואין טעם להילחם בעובדה שהזוגיות הקודמת ואולי גם חוויות זוגיות לפניה השאירו בכם צלקות קרב והמון חומר למחשבה שאולי לפעמים אפילו קצת רודף אתכם. יש דברים שניכוותם מהם כל כך בעבר, שעכשיו תחפשו אצל בן הזוג החדש אפילו שלא במודע. אז השתדלו להיות מודעים לנקודות המאוד רגישות שלכם ולוודא שאתם לא מאשימים את בן הזוג במשהו שהוא עוד לא עשה ואולי גם לא יעשה, רק בגלל שלכם יש שד שנשאר מהמערכת יחסים הקודמת. תנו צ'אנס לאדם שלצידכם להוכיח לכם שהוא משהו אחר ואל "תתפרו לו תיקים פליליים" על לא עוול בכפו. ואם עושים לכם את אותו דבר אל תהססו להרים דגל ולהסב את תשומת לבו של בן הזוג לאותה נקודה בדיוק. שניכם צריכים לבוא עד כמה שניתן עם דף נקי וללא חשבונות שנשארה מזוגיות העבר.

אין חכם כבעל ניסיון

בדיוק כמו שאמרנו לכם להשאיר את המטענים בבית, עכשיו נגיד את הדבר ההפוך: אל תשכחו את השיעורים החשובים שלמדתם בזמן שהייתם עם בן זוג אחר. זכרו מה היו הדברים שהקשו על מערכת היחסים, מה היו הדברים שהיו חסרים לכם או שהיו נוכחים יותר מידי ונסו לעשות סוג של תיקונים כי קיבלתם צ'אנס נוסף. למה אנחנו מתכוונים? למשל, בזוגיות הקודמת באיזה שהוא שלב הפסקת לפנות זמן לבלות ביחד. שקעתם בשגרה כבדה במהלך השבוע, בסופשבוע בעיקר נגררתם מארוחה אצל ההורים שלו לארוחה אצל ההורים שלה, כוס קפה בשבת אחה"צ עם זוג חברים (ומדברים רק על הילדים) – והופ נגמר הסופשבוע וחוזרים לשבוע נוסף של שגרה. ראיתם שבשביל לשמר זוגיות מוצלחת צריך לפנות לה זמן, להשקיע אחד בשני, לגוון, לצאת לנופש יחד, להשאיר הפתעות אחד לשני, השמיים הם הגבול. העיקר שלא תתנו לזוגיות שוב להיקבר תחת ערימות של שגרה לוחצת. מצאו תחביבים משותפים, שתפו את בן הזוג במה שאתם אוהבים ובררו איתו מה הוא אוהב, ונסו לשלב כמה שיותר מהם בחיים השוטפים. אנחנו לא תמימים ויודעים שזה לא תמיד פשוט, אבל אנחנו אומרים – תתאמצו! זה שווה את זה.

יש לכם ילדים?

אם לאחד הצדדים (או לשניהם) יש ילדים, כל העסק נהיה כמובן טיפה יותר מורכב. אבל זה לא אומר שזה צריך להפריע לזוגיות לפרוח במידה ומתנהלים נכון, משתפים את הילדים במה שצריך ולא משתפים במה שלא. מאוד תלוי כמובן גיל הילדים, מצב בן הזוג הקודם וסטאטוס משמורת, ועוד דברים חשובים. אתם לא בטוחים מה נכון לכם ולילדים? אל תהססו להיעזר גם בעזרה מקצועית. עדיף לקבל עצה טובה מבחוץ מאשר להתנהל בחוסר ידע ולעשות טעויות קשות שעלולות להשאיר את חותמתן ולהקשות על מערכת היחסים. הכי חשוב? שמרו על שמחת החיים, הקפידו להקדיש תשומת לב גם למשפחה הקיימת שלכם וגם למשפחה החדשה ואם מתאפשר – אז ביחד. בסה"כ השאיפה היא להגיע למצב שאם יש יותר אנשים אז עושים יותר שמח!

לשמור על הקצב הנכון

אתם מגיעים חכמים יותר ובוגרים יותר למערכת יחסים בפרק ב'. לפעמים אולי תרגישו ממש מהר שאתם מוכנים להתקדם לשלבים הבאים מהר יותר ממה שהיה בעבר. וזה בסדר גמור במידה והצד השני מוכן לזה כמוכם. אבל אל תרוצו קדימה אפילו שאתם מרגישים בשלים מהר יותר מפעם. נסו לקחת את הדברים באופן רגוע, לא לרוץ למגורים יחד למשל לפני ששניכם בשלים לכך. ומצד שני, אם שני הצדדים מרגישים מוכנים, הרווחתם בענק, כי בכל זאת אתם כבר לא צריכים שנים של הכרות בשביל לדעת אם זה מתאים לכם או לא, השתמשו בניסיון שלכם בתבונה ואנחנו בטוחים שפרק ב' יהיה מוצלח באופן משמעותי יותר מפרק א'.

* הכרויות נשים יפות

היכרויות פרק ב – מה לא לעשות בזוגיות החדשה?
דרגו את הכתבה

תגיות: , , , , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*