הכרויות חרדים: איפה החרדים מוצאים זוגיות ברשת?

| 11 בפברואר 2013 | אין תגובות

במציאות הוירטואלית של היום המחשב מחליף את האדם בהמון אפיקים. נתח קטן לקחה גם הרשת מהשדכנים המפורסמים, והתחילה לעזור לחרדים למצוא אהבה וזוגיות שיובילו לחתונה.

כמה עקיצות יהודיות סופרו סביב השדכן היהודי. עגנון כתב על הנושא, סרטי בורקס נרקמו ובדיחות רבות התגלגלו סביב העניין. אומרים ששדכן הוא ראשי תיבות של שקר דובר שקר נוטל, ואם הזיווג לא מצליח הוא האשם היחידי. אבל, בינינו, עבודת השדכן היא מלאכת קודש ולא סתם טענו חז"ל שהיא קשה כקריעת ים סוף. מדובר בזיווג של שתי נשמות בודדות בעולם שמתאחדות באהבה, ומה יותר רומנטי מהאיחוד הזה. החברה היהודית נהגה במשך שנים להסתמך על שירותי השדכן למטרת נישואין. היום מקצוע השדכנות עדיין חי ובועט בקרב החברה החרדית אך יחד עם זאת קמו מתחרים וירטואליים לשדכן. אמצעים שעדיין שומרים על טהרת הצניעות והשידוך אבל באמצעות הרשת.

אחת, שתיים, שלוש, גן עדן

כשזוג מקים בית בישראל זו מצווה חשובה לאין שיעור. טקס הנישואין הוא טקס חשוב מאוד וברית הנישואין מקודשת ודתית. גם האחראים למפגש בין הזוג כלולים במצווה. הם אלה שאיחדו בין שניהם והזכות לברכה עליהם. לפי האמונה היהודית מובטחת כניסה לגן העדן במקרה של שידוך מוצלח שהביא לנישואין. כי הקמת בית בישראל היא קדושה. נושא השידוכים הוא רגיש ומורכב יותר בחברה החרדית מאשר בחילונית. בחברה החילונית אפשר לצאת ולקיים מערכות יחסים רבות עם בני זוג רבים, והמטרה היא לא תמיד חתונה. בחברה החרדית השידוך הוא למטרות חתונה בלבד ואין זמן רב או רצון להתבוסס בביצת הרווקות.

רוך וקושי

זוגיות היא דבר מספק, תומך ונעים, ואהבה חשובה מאין כמוה. אך לעיתים הדרך להשיגם ולמציאת בני זוג מעניינים, טובים ומתאימים זרועה בקשיים. לפעמים אין מספיק זירות מפגש, לפעמים הנתונים שעל פני השטח (השכלה, ייחוס משפחתי ומראה) מצמצמים אהבות פוטנציאליות ולפעמים המזל לא משחק לטובתנו. פעולתו המבורכת של השדכן ממשיכה ונוחלת הצלחה, ובמקביל הצמיחה הרשת זירות היכרות המרחיבות את מעגל הזוגיות ומוסיפות אפשרויות נוספות ומיוחדות לאהבה.

אתרי הכרויות לכלל האוכלוסייה

עם צמיחת האינטרנט והשימוש הנגיש במחשבים עלתה הפופולאריות של אתרי ההיכרויות באופן כללי. הנגישות והשימוש הרב חלים גם על החברה החרדית והם משתמשים רבות בשירותי האינטרנט. חרדים וחילוניים כאחד מחפשים זוגיות ולכן באתרי היכרויות רבים קיימים מסננים בהם ניתן להגדיר ולציין את מטרת השידוך ואת היות המשתמש חרדי. בדרך זו ניתן להתרשם מבני זוג פוטנציאליים ולבחור את השידוך המתאים.

אתרי היכרויות ייעודיים לחברה החרדית

הידיעה שחרדים רבים משתמשים בשירותי האינטרנט ושקיים ביקוש לזירת היכרויות הביאה להקמת אתרים ייעודיים. אתרי היכרויות רבים צצו כפטריות לאחר הגשם כדי למצוא מענה למציאת זוגיות ואהבה. האתרים ידועים ככאלה שמיועדים אך ורק לאוכלוסייה החרדית והם מרחיבים את מנועי החיפוש לאהבה. יש אתרים שבהם ניתן להמליץ על משודך על ידי גורם שלישי כמו: הורים, שכנים וחברים על המשודך המיועד. זה נהוג וזה מקובל בחברה החרדית כי נישואין הם גם מצווה מבחינה חברתית. לאנשים חילוניים אין מה לחפש באתרים האלה כי מי שמשוטט בהם מחפש זוגיות אך ורק עם חרדי כמוהו. הכניסה היא לחרדים בלבד וזה מעניק להם את הביטחון שהם נמצאים בסביבה שמתאימה להם. כמו כן, לסביות, גייז ונשואים לא רשאים להירשם לאתר משום שזו לא הסביבה המתאימה למחפשי הזוגיות באתר. מי שעובר על החוקים ניתן לבטל את רישומו לאתר. וחשוב לדעת, ברוב אתרי ההיכרויות לחרדים החיפוש אינו עולה כסף, במעט אתרים יש צורך לשלם אך ורק כדי לקיים את האתר.

כללי התנהגות ברשת

למרות המטרה המשותפת למצוא זוגיות, אהבה ונפש תאומה יש אנשים שמנסים לנצל את העניין לרעה. ולכן, היו זהירים. אל תתנו את כתובתכם המדויקת ומספר הטלפון עד הכרות מעמיקה. אל תתפתו להכיר בני זוג פוטנציאליים שלא מעלים תמונה שלהם לאתר, רוב הסיכויים שמדובר בזייפנים ושקרנים. ושמרו על דיסקרטיות, כבדו אנשים אחרים שמנויים באתר כדי שהם יכבדו את הפרטיות שלכם. כדאי מראש לעשות סקר שוק וקריאת המלצות ברחבי הרשת על אתרי ההיכרויות השונים כדי לדעת שמדובר באתר שמספק שירותים אמינים.

הכרויות חרדים: איפה החרדים מוצאים זוגיות ברשת?
דרגו את הכתבה

תגיות: , , , , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*