זוגיות לפי הקבלה – תנסו, מה אכפת לכם?

| 18 באוגוסט 2013 | תגובה אחת

הזוגיות שלכם חורקת וזקוקה לשימון? זה הזמן לבדוק את עצמכם פנימה וגם זה את זו, ולהחזיר את השמחה לשניכם, העומקים והרגשות ומה שסחף אתכם זה לזרועות זו בתחילת הקשר הזוגי. במקום תורות, אמונות, שאמאניזם וקטורת חושנית, נסו לבדוק מהי זוגיות לפי הקבלה. זה הולך להיות מעניין.

הנסתר, הגלוי ומה שביניהם

הקבלה היא עוף מוזר ביהדות. למה מוזר? מאחר והיא מתקשרת ליהדות, עקרונותיה וערכיה, ויחד עם זאת היא כל כך רוחנית ופילוסופית עד שגם בני דתות אחרות, ואפילו אתיאיסטים, מוצאים בה עניין ונמשכים להבין את המכלול המרתק והמיסטי הזה, שנקרא קבלה. הקבלה דוגלת בשמימיות, עוסקת בערוצים המחברים אותנו, הארציים, לספירות גבוהות מאד, לאלוהי ולנשגב. ויש בה גם כמה הפתעות פיקנטיות על גבול השובבות.

תורת הקבלה עוסקת במיסטיקה יהודית, מסייעת להבין את המימדים הרוחניים והעמוקים של העולמות העליונים ויש לה פרשנויות מעמיקות לאותיות, לשמות, לתאריכי לידה ועוד. אפשר לומר כי תורת הקבלה היא שילוב של נומרולוגיה, אסטרולוגיה ואפילו קצת חיזוי העתיד.

לפי הקבלה, לשמות יש משמעות שמשפיעה על גורלנו, השבילים בהם אנו פוסעים ולא לחינם ניתן לנו השם הזה. יש לה חוקים וכללים מדויקים האוסרים למשל מתן שם לתינוק על שמו של אדם שנפטר (גורל, קארמה), תאריך הלידה מנותח בדומה לאסטרולוגיה ומתחשב במיקום הכוכבים והמפגש שלהם עם ספירות עליונות וכשמדובר בחקר של פירוש שמות לפי הקבלה, הבדיקה נעשית לכל אות לגופה, כאשר כל אות באלף בית יש לה משמעויות גלויות ואף נסתרות. למשל, אם שמך הוא "אסף" לא די בניתוח השם והמשמעות שלו של איסוף, תוספת ואזכור במקורות, אלא מה מקומה של כל אות בשמך, מה היא מסמלת בפני עצמה או בחיבור שתי האותיות הראשונות ביחד. לא רק זאת, תורה זו בודקת התאמת זוגיות לפי שמות, כלומר מה קורה כששמו ושמה נפגשים, מה ההרמוניה בין האותיות ומה מד האהבה והחיבור בזוגיות זו.

אות ועוד

תורת הנסתר לא עוסקת רק בזוגיות או פירוש שמות לפי הקבלה. היא עוסקת בכל מה שיכול האדם להגיע אליו בחיבור עם השמיימי והנסתר ומתוך כך ליצור את הזוגיות המכבדת, המכילה והמוצלחת. עיסוק של שמות לפי הקבלה הוא נדבך אחד מבניין שלם במיסטיקה היהודית, הקבלה. לפי תורה זו, זוגיות שלא תהיה מבוססת על יותר רוחניות ופחות על משכנתא, לא תצליח. התפיסה היא כי הזוגיות היא סולם, כאשר השלבים שלו הם בני הזוג עצמם. אחד לא יכול לטפס מבלי להשתמש בשלב של השנייה. למעשה, זהו הפן היחיד ביהדות שלא טוען לזוגיות לצורך רבייה והמשכת השושלת, אלא מתייחס אליה כאל פלא נשגב ועילאי שיש לקדש אותו ולכבד אותו. זוהי תורה קסומה שמקבילה במקומות רבים לבודהיזם ולאספקטים רוחניים רבים אחרים והיא משמשת כדיי לבדוק את הזוגיות מהמקומות העמוקים ביותר שלה, (כן, כולל גם התאמת שמות ופירושם), למצוא את הדרכים להעצים אותה ולהגיע לכדי זוגיות הרמונית ושלמה שיש בה מקום לשניים ובתוך השניים יש מקום גם לאחד, לאינדיבידואל.

זוגיות לפי הקבלה – תנסו, מה אכפת לכם?
4.7 (93.33%) 3 votes

תגיות: , ,

קטגוריה: הכרויות

תגובות (1)

טרקבק URL | תגובות RSS

Sites That Link to this Post

  1. על פנויים פנויות ומה שביניהם, ויש הרבה… | Capiyot | 28 בנובמבר 2013

השאר תגובה

*