זוגיות פרק ב' – מה עושים עם הילדים?

| 25 באוגוסט 2013 | אין תגובות

פרק ב' הוא התשובה האופטימית והניצחת כי למרות שפרק א' לא היה מוצלח במיוחד והגיע לקיצו, עדיין יש מקום לתקווה, לאהבה. זוגיות פרק ב' מגיעה ממקום בשל ולעתים אף למוד כאבים, אולי אכזבות, ובעיקר היא מגיעה עם דבר יקר ערך, המזכרת החשובה ביותר מהפרק הקודם בחיים- הילדים. מה עושים עם הילדים בזוגיות החדשה? איך מסבירים, איך נערכים? מייד…

פרי האהבה

ילדים מהזוגיות הקודמת הם תזכורת שפעם היה פרק א'. טוב יותר או טוב פחות, זה ממש לא משנה, הילדים הם כאן ועכשיו. ואין ברירה, גם הילדים מסתגלים למצב החדש בו התא המשפחתי המשותף עם הוריהם מקבל צורה ופנים אחרים לגמרי. לא די בכך שהמשפחה "התפרקה להם לשניים", הם צריכים כעת להתמודד גם עם בן או בת זוג חדשים להוריהם. קל, זה לא הולך להיות אולם עם הכנה, למידה ובעיקר פינוי מקום רב להבעה והשמעה של התחושות והרגשות, ניתן יהיה לקיים פרק ב' בחיים שיהיה מכיל, מכבד ותומך.
אל תוך זוגיות שנייה, כלומר פרק ב', נכנסים ממקום אולי פחות תמים אבל בהחלט בשל יותר, אפילו נינוח. יחד עם זאת יכולה להיווצר בעיה כשבני הזוג, או רק אחד מהם, מתחילים את הזוגיות החדשה עם ילדים מהזוגיות הראשונה. זוגיות פרק ב' עם ילדים דורשת בראש ובראשונה תיאום ציפיות. היכן מקבל הילד עדיפות ראשונה והיכן אפשר להגיע לילד "לא" מבלי להתייסר על כך שעות ארוכות. למשל, אם אתם מתכננים לצאת לנופש רומנטי ולוקחים איתכם את הילד של אחד מכם, קחו בחשבון שהרבה רומנטיקה לא תהיה שם. יכול להיות שבן הזוג יגלה תרעומת על הזמן שההורה השני מקדיש לילדו. לכן, תיאום ציפיות הוא הדבר שיכול מראש למנוע רגעי תסכול רבים בין בני הזוג וגם בין הילד להורה.
מדובר במציאות דינמית שמשתנה לעתים ובהתאם לנסיבות, כמו במקרה שאתם מתכננים יציאה בשניים ולפתע מתקבל טלפון מילדכם שבוכה, חולה, מתגעגע ורוצה רק אתכם. מה עושים אז? היכן המקום שיש לתת לזוגיות ולשלב אותה עם ההורות מפרק א'? חשוב להגדיר כללים ולקיים תקשורת זוגית שלא מושתתת על מגננה או התקפה. להסביר את המקום שלך כהורה ולשמוע ואף להבין, את צורכי בן הזוג. חשוב להבין את האכזבה של בן הזוג שלכם מערב שתכננתם בשניים ושלא יצא אל הפועל, ולא לבוא ממקום שמתגונן או תוקף אלא מקשיב, מבין, מכיל ומשתף. הציעו פיצוי, הסבירו את מקומכם כהורים, שנקרעים בין הרצון לערב זוגי מהנה, לבין הדאגה לילדכם ועשו זאת ממקום שלא דורש הבנה אלא מבקש אותה.

העלילה הולכת ומסתבכת

נישואים פרק ב' יכולים גם להביא עימם הולדת ילד משותף לבני הזוג, אח לילדים מהנישואים הראשונים. האחים הבוגרים יכולים לגלות תרעומת, קנאה או כעס, במיוחד נוכח העובדה שהילד החדש חי עם ההורה באופן קבוע בעוד שהם מתראים איתו רק חלק מימות השבוע. גם כאן, מה שאמור להנחות אתכם, ההורים, הוא לא ייסורי מצפון ותחושת אשמה שתגרום לכם להרעיף עודף אהבה ופינוקים על ילדיכם מנישואים ראשונים, אלא הסבר ענייני, המלווה בהקשבה לצד השני והבנה של התרעומת או הקנאה של האחים הבוגרים.
בזוגיות חדשה עם ילדים יש משתנים רבים המשפיעים עליה, אולם דווקא אתם, למודי פרק א' והטעויות שנעשו בה, יכולים לתעל את ההבנות שלכם גם בתחום שקשור לילדים. אם מדובר בסיטואציות מורכבות במיוחד, אל תשללו טיפול או יעוץ, שיכולים לתת לכם את הכלים הנכונים לשמר את הזוגיות החדשה ואת הקשר עם ילדיכם ואפילו עם ילדי בן הזוג או בת הזוג שלכם. ומה שחשוב, אל תשכחו שבכדי לתחזק את פרק ב' כמו שצריך, חייבים גם רומנטיקה…

זוגיות פרק ב' – מה עושים עם הילדים?
5 (100%) 1 vote

תגיות: ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*