איך להתמודד עם חרדה מדייט ראשון?

| 23 באוגוסט 2012 | אין תגובות

דייט ראשון מלחיץ בדיוק כמו ראיון עבודה. אומרים ש"אין פעם שנייה לרושם ראשוני", ואתם רוצים להיראות הכי יפים, הכי שנונים והכי הכי… הרי בסופו של דבר, כל בליינד דייט הוא פוטנציאל לחתונה, לא? אבל רגע אחד, לפני שתפנטזו על שמלת כלה וחליפת חתן, קודם כל אתם צריכים לשרוד את הדייט שלכם בשלום. לצאת לדרך עם חרדה יכול רק להרוס לכם את הסיכויים להצליח. אז איך ממתנים את החרדה? קראו, רשמו וישמו.

איזה מלחיץ לגשת לראיון עבודה. אתם עומדים מול מישהו שאתם לא מכירים והוא בוחן אתכם בעיניים ביקורתיות. בדקות הראשונות תיצרו את הרושם הראשוני החשוב, אחר כך שפת הגוף תדבר ואז כמה שאלות חודרניות יאלצו אתכם לענות בהתאם. לא תילחצו? לא תהיו בחרדה? עתידכם תלוי בראיון הזה. זו בדיוק התחושה שאופפת אתכם כשאתם יוצאים לדייט ראשון. אתם נמצאים בחרדה, ובצדק, ולפעמים החרדה הזו יכולה לשתק אתכם, למנוע מכם להיות עצמכם ולהרגיש תסכול ואכזבה. היות ואנחנו לא לוח דרושים אלא אתר הכרויות, נעזור לכם להתמודד עם החרדה שלפני דייט ראשון ולצלוח אותו בשלום. מקצב הנשימות המרגיעות עליכם.

משחק תפקידים

חבר טוב, קרוב משפחה ואפילו אתם מול המראה יכולים להיות הדייט המושלם שלכם למשחק תפקידים. עשו סימולציות ותרגלו סיטואציות אפשריות מהדייט. הסתכלו במראה וראו איך אתם נראים וקבלו פידבקים מהחברים איך להגיב ומה להגיד. ככל שתתאמנו יותר תרגישו חופשיים יותר ובטוחים בעצמכם. בדיוק כמו שאתם מתכוננים לפני מבחן חשוב התכוננו לדייט ולימדו את החומר.

מחפשים מקום נוח לדייט

קבעו בעצמכם את מקום הדייט וצאו למקום שאתם מכירים כבר ושנוח לכם בו. אם תדעו לאן אתם הולכים זה יפיג את החרדה לפחות מהמקום. נסו גם לקבוע מקום שיהיה לכם נוח לשבת אחד מול השני. כדי שתוכלו לדבר בלי לצרוח אחד על השני שבו במקום יחסית שקט ולא רועש.

חה, חה, חה

צחוק הוא דרך נפלאה למוסס חרדה ולחץ. זה מפשיר מתח פנימי, משחרר את הפרפרים בבטן ומשחרר הורמונים חשובים. אז לפני הדייט (אפשר גם בתחילתו) דמיינו וחישבו על דברים מצחיקים. דמיינו את הבוס שלכם ערום או איזה קטע משעשע מארץ נהדרת. גם החיוך שיתנוסס לכם על הפנים יזקוף לזכותכם כמה נקודות בפני הדייט שלכם ויגרום לכם להראות יותר טוב.

עבודה עצמית לפני הדייט

זכרו ושננו: גם הצד השני בלחץ. כן, גם הוא בראיון עבודה, גם הוא נמצא באותה סיטואציה. נבוך, חרד ולחוץ. וצרת רבים, חצי נחמה. כשתבינו שמי שעומד מולכם בערב מרגיש בדיוק כמוכם תבינו שהשד לא כזה נורא. אתם גם עומדים למבחן וגם מעמידים למבחן, המטרה שלכם טובה ומשותפת.

תרשים זרימה לנושאי שיחה בדייט

הכינו מבעוד מועד דף עם נושאי שיחה. אתם לא חייבים לעמוד בהתחייבויות שלכם, אבל זה ירגיע אתכם לדעת שגם אם תהיה שתיקה יהיה לכם נושא שיחה אטרקטיבי שהכנתם מבעוד מועד. אם תשכחו גם את נושאי השיחה, הכינו שליף ולכו לשירותים כדי להיזכר. ואם בנושאי שיחה עסקינן, נסו לא לדבר על עצמכם יותר מדי, תנו גם לצד השני לדבר ואל תחשפו יותר מדי פרטים, השאירו חומר שיחה לדייט הבא.

פירוק לגורמים

הבינו מהן הסיבות שלכם לחרדה וללחץ. כשמבינים את הסיבות הרבה יותר קל לפתור את הבעיות ולהתמודד. זה יעזור לכם לדעת מה באמת מפריע לכם ומלחיץ אתכם ותוכלו גם למצוא פתרונות נקודתיים.

אגו יקר

לפני הדייט דברו עם אנשים שאתם יקרים לליבם ואוהבים אתכם. בדרך כלל צריך לשמור על צניעות, אבל זו סיטואציה שחיזוק האגו והביטחון העצמי חשובים יותר מערכים. כשתשמעו על עצמכם דברים טובים ומחמאות תצאו לדייט מחוזקים ויותר שלמים עם עצמכם. חברים שלכם יגידו לכם כמה אתם חכמים, יפים, מעניינים, מושכים ופראייר מי שלא ירצה לצאת איתכם. שננו את הדברים לפני הדייט והתחילו להאמין בהם.

חשיפה לדייטים

דרך קשה אבל חיונית מאוד לחרדה, לא רק מדייטים, היא תרגול וחוסר הימנעות. אם תצאו לכמה שיותר דייטים מפעם לפעם תרגישו שזה יותר קל לכם, התרגול והשפשוף יעזרו לכם להוריד את מינוני הלחץ. הכי חשוב שלא תמנעו, שהפחד לא ינהל אתכם. גם אם זה מפחיד ומשתק אתכם לצאת לדייטים אל תוותרו לעצמכם. אם לא תיחשפו לעולם הדייטים אתם מגבירים את החרדה שלכם ומורידים את הסיכויים למצוא אהבה.

יין ישמח לבב אנוש

אנחנו לא מנסים לשכנע אתכם להיות אלכוהוליסטים, חלילה. כוסית משקה, כוס יין או בירה בהחלט יכולים לעזור לכם קצת להשתחרר. זה לא אומר שאתם צריכים להגיע שיכורים לפגישה או מריחים הבל פה מסריח. תהיו טיפה מבוסמים, נינוחים ועם הרבה מצב רוח. זכרו שאם שותים לא נוהגים.

עזרה מבחוץ

אם אתם מרגישים שהחרדה משתקת אתכם ומונעת מכם זוגיות, אם היא נוגעת לתחומים אחרים בחיים שלכם ומובילה לדיכאון, כדאי לפנות לגורם מקצועי. גורם מקצועי מוסמך, למשל פסיכולוג, יכול לעזור לכם להבין את החרדה שלכם ואת הגורמים לה, למוסס אותה ולקבל כלים להמשך החיים.

איך להתמודד עם חרדה מדייט ראשון?
דרגו את הכתבה

תגיות: , , , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*