יחסי מין אצל חרדים: מיתוס ואמת?

| 6 בינואר 2013 | אין תגובות

הגיע הזמן שמישהו יעשה קצת סדר בחוסר הידיעה שנקרא יחסי מין אצל חרדים. יצאנו למסע מרתק עם הסוגיה ואספנו מסקנות. עכשיו חזרנו כדי לנפץ כמה מיתוסים ולאמת כמה אמיתות.

מכירים את הסיפור הידוע על ערב הכלולות אצל חרדים? לפני שמסתיימת החתונה בני הזוג מתכנסים ביחידות לסקס הראשון בחייהם. שניהם נרגשים וחוששים מהמעמד. החתן, מצידו, חייב להוכיח שהוא גבר ושכוחו במותניו. והכלה, מצידה, חייבת להוכיח שהיא בתולה ושהוא הגבר הראשון שחדר אליה. אחרי הסקס כולם באים לבדוק את הסדין הלבן. אם יש עליו כתם של דם אז הכל בסדר וההילולה ממשיכה. אם לא, מישהו פה בבעיה. לא נעים אבל מדובר במיתוס וכזה שניזונים ממנו חילונים שמרגישים חוסר ידע למול חיי הסקס של החרדים. כן, יש הרבה מיתוסים על יחסי מין אצל חרדים. אבל כמה מהם נכונים? עשינו סדר בבלגן.

ויהיו לבשר אחד

כשמדברים על יחסי מין בחברה החרדית מתכוונים ליחסי מין בין בעל ואישה. לא במסגרת חיי רווקות ולא במסגרת אחרת שאינה נישואין כדת וכדין. בתוך המערכת הזוגית מין הוא דבר מבורך ויש אפשרות של קיום יחסי מין חופשיים ונעימים בהתאם להלכה. הרוח המינית היא תוצר של חינוך, תרבות ואופי בני הזוג. האימא היא זו שמכינה את בתה לחיי הנישואין ויש גם שיחות בנושאי סקס ואישות. בנוסף, מדריכי חתנים וכלות פועלים כדי להבהיר כמה מושגים לקראת הסקס בערב החתונה וחיי הזוגיות והמין שלאחריו.

פרישות

חרדים הולכים למטפל מיני בהתאם להמלצת הרב שלהם. לפעמים חלק מהבעיות בחיי הסקס נגרמות עם המעבר הפסיכולוגי בין היחס לסקס לפני החתונה ולאחריה. לפני החתונה חל איסור מוחלט על קיום יחסי מין או כל פעולה שקשורה בדבר. אחרי החתונה העסק הופך למצווה. נשים וגברים חשים קושי במעבר בין האיסור להנאה. הם התרגלו להימנע ממגע, אוננות גברית ואינטימיות, וזה הוביל לחרדת ביצוע ולרגשי אשם ביחס לסקס. במקרים כאלה ניתן לפנות לטיפול מיני. הרב ממשיך להיות מעורב בתהליך ויכול אף למצוא פתרונות מההלכה לטובת הסקס. חשוב לומר שהטיפול יכול מאוד להצליח משום שבחברה החרדית שיעור הגירושין מאוד נמוך שני בני הזוג להוטים לפתור את הבעיות המיניות ביניהם להמשך חיי זוגיות תקינים ומהנים.

הלכות צניעות

נשים חרדיות מסתובבות ברחוב בצניעות מוקפדת. אין לאף אחד מושג מה קורה להן מתחת לבגדים והרבה סימני שאלה צצים. לא ידוע אם מתחת לשכבות הבדים מסתתרים חלקי גוף מטופחים. נדמה כי הניסיון לצניעות שולט גם שם. אבל האמת היא שגם נשים חרדיות דואגות ומקפידות על טיפוח. הן דואגות להוריד שערות באזורי הגוף השונים (גם האינטימיים), מסדרות את הציפורניים ומתיפייפות לפני הטהרה במקווה (כדי שלא יחצוץ דבר בתהליך ההיטהרות). לאחר הטהרה הן ממשיכות בתהליך הטיפוח האישי שלהן. המפגש השלם והמיני עם בן הזוג יהיה מושלם ומטופח.

לשון נקייה

סקס הוא לא רק חדירה וגמרנו. סקס אצל חרדים הוא גם מגע גופני עם תשוקה. אפשר להתנשק נשיקה צרפתית. אפשר לנשק אחד את השני בכל מקום ובכל איברי הגוף. המגע בין בני הזוג חשוב ליצירת קשר אינטימי ומקרב. המגע חשוב גם כדי ללבות את יצר התשוקה והתאווה. מדובר בדבר חשוב כי לפי ההלכה גבר מתחייב בכתובה לענג את אשתו ביחסי מין. במידה והוא לא מספק אותה היא יכולה לדרוש גט. ולכן העונג ביחסי המין הוא חשוב לעין שיעור.

יחסי אישות

הענקת מין אוראלי היא עוד דרך לענג, לפנק ולגוון בחיי הסקס הזוגיים. זה חשוב ובניגוד למה שחושבים זה גם מותר, עם הגבלות קטנטנות. הענקת מין אוראלי לבת הזוג היא מותרת ואף מומלצת לעונג וסיפוק. ההגבלה היחידה היא שאסור להסתכל על פתח הנרתיק. כל שאר האזורים מותרים לצפייה ולמגע. אישה גם יכולה להעניק מין אוראלי מפנק לבעלה. למרות האיסור על הוצאת זרע לבטלה, נוזלי הגבר וההפרשות שלפני הגמירה לא נחשבות זרע. רק הגמירה הסופית והשפיכה חייבות להתרחש בגוף האישה. אך כל המשחק המקדים והגירוי הראשוני מותרים בהחלט.

ביאה שלא כדרכה

כשחושבים על מין אוראלי קופצות לראש אסוציאציות מוזרות. אבל מין אנאלי זו דרך מקובלת ליהנות בסקס, לגוון אותו ולהוסיף לריגוש. מותר לגבר לחדור לאישה מאחור, דרך פי הטבעת. אבל אסור לו לגמור בפנים. כשהוא ירצה לגמור הוא צריך לעבור קדימה, לפתח הנרתיק, ורק אז לגמור ולהוציא זרע.

שבעה נקיים

כשאישה נהיית טמאה מדם הוסת שלה אסור לה ולבעלה לקיים יחסי מין. כשמסתיימת הוסת היא ניגשת למקווה ומטהרת את עצמה. הזמן הזה הוא לא רק זמן להיטהרות. מאחורי האיסור הזה, עד כמה שהוא נשמע קשה לביצוע, עומד רעיון יפה. הרעיון הוא ליצור נתק קטן בין הבעל לאישה במהלך החודש. אסור להם לגעת אחד בשני ולעשות סקס. זה זמן שמוקדש להתייחדות עצמית, געגוע וליבוי התשוקה והתאווה. כי ברגע שיש ריחוק וחוסר מגע זה יוצר געגוע, להט והערכה. בני הזוג מטעינים מצברים בזמן ההפסקה, הם כבר רוצים לחזור ולגעת אחד בשני. זו פסיקה הלכתית שמנסה לעזור לבני זוג להתמודד עם השגרה ולהכניס פלפל למערכת היחסים.

יחסי מין אצל חרדים: מיתוס ואמת?
4.2 (83.78%) 37 votes

תגיות: , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*