לא רק סקס – חמישה סוגים של בגידה בזוגיות

| 9 באפריל 2013 | אין תגובות

בגידות במערכות יחסים לא מתמצות רק בקיום יחסי מין עם אדם אחר. לפי ההגדרה המילונית, בגידה היא לפני הכל הפרת אמונית. והפרה שכזו יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מיני צורות בין שני בני זוג. הנה כמה דוגמאות שאספנו לסוגים שונים לחלוטין של בגידה, אבל לפעמים לא פחות חמורים מקיום יחסים פיזיים עם מישהו מחוץ למערכת היחסים.

בגידה בזוגיות בפייסבוק

כן, פייסבוק. ולא רק – כל אתר שהוא מעין רשת חברתית, פורום, בלוג – כל פלטפורמה בה אנשים נפגשים ונוצרות היכרויות, יכולה להוות פוטנציאל לבגידה. איך ולמה? אתם ודאי מנחשים. היווצרות של מן חברות סודית שכזו, יכולה להוות ריגוש רציני למישהו שנמצא בזוגיות הרבה זמן (ולא רק). הריגוש יכול די מהר לגלוש לקיום "מערכת יחסים" נפרד אונליין. פלרטוטים, הצעות מגונות, דיבורי סקס – כל אלו מגיעים די מהר כששני אנשים מתחבבים אחד על השני, אפילו אם זה רק אונליין והם אף פעם לא נפגשו. אבל זכרו: בגידה היא הפרת אמונים – ועל כן, קיום שיחה אינטימית עם אדם אחר יכולה בקלות להיחשב לבגידה ולשלוח זוגות ישר לספת מומחה ייעוץ זוגי, אבל חישבו רגע ועוד רגע לפני שאתם נסחפים. בעיקר, חישבו איך הייתם אתם מרגישים אם בני זוגכם היו עושים דבר שכזה?…

בגידה בזוגיות בעבודה

מי שמוצא לנכון לבלות יותר ויותר שעות במקום עבודתו גם כאשר איננו חייב, יש בכך טעם לפגם. פה מתבטאת הפרת האמונים באופן פשוט למדי: העדפה של 'גברת קריירה' על פני אשתך. וזה כמובן תקף גם לגבי הגברות שמעדיפות את העבודה על פני זמן בית עם בן הזוג. נכון, אין פה אקט פיזי של בגידה ואפילו לא וירטואלי, אבל יש בהחלט שינוי מסוכן בסדרי עדיפויות. ושוב, אנחנו כמובן מדברים על המקרים בהם אתם נשארים "בהתנדבות" במשרד הרבה יותר שעות מאשר מישהו ביקש מכם בכלל.

בגידה בעזרת תחביבים וחברים

תחביבים זה נפלא, חברים עוד יותר. אבל כאשר אתם מעדיפים לעשות את כל הדברים שאתם אוהבים, לבד, או לבלות את כל הזמן הפנוי שלכם עם חברים, יש לכם בעיה. יש סיכוי טוב שבן הזוג שלכם מרגיש נבגד, כי שוב ושוב אתם בוחרים להיות עם אנשים אחרים או עיסוקים אחרים על פני זמן זוגי יחד. קנאה בזוגיות עלולה להגיע בדיוק בסיטואציות שכאלו, אפילו שלא בגדתם פיזית. ועל כן, לנו נראה שזו סוג של בגידה – אז בדקו את עצמכם.

בגידה כאשר סודות יוצאים החוצה

אתם מכירים את הסיטואציה בה אתם מגיעים לארוחה משפחתית אצל ההורים של בן הזוג, ונדמה שאתם מקבלים מבטים עקומים מכולם? אתם תוהים מה נאמר לאנשים הללו מאחורי גבכם? האם סודות שלכם עם בן או בת הזוג עברו הלאה, האם פרטים אינטימיים רק של שניכם זלגו והגיעו לאוזניים האלו מפיהם של לא אחרים מהפרטנרים שלכם, הקרובים אליכם ביותר בכל העולם? גם פה יש הפרת אמונים. אנחנו חושבים, כי בגידות בחיי הנישואין באות לידי ביטוי גם בסיטואציה שכזו, הוצאת סודות כמוסים רק של שניכם החוצה מהמסגרת הזוגית. זו הפרת אמונים קשה וכואבת במיוחד.

בגידה בזוגיות כאשר אחד מבני הזוג מתמכר

אחת הבגידות הכואבות ביותר אולי בעידן המודרני, שהולכות ונהיות גם נפוצות יותר ויותר, היא כל נושא ההתמכרויות. לאבד את בן הזוג שלכם לטובת התמכרות כזו או אחרת – התמכרות לאלכוהול, התמכרות לסמים או אפילו התמכרות לשופינג והימורים. מצב שכזה מוביל כמעט תמיד לשקרים ורמאויות, שכן התמכרות היא אויב אכזר. כשאדם מכור למשהו, אין ספק שזוהי הפרת אמונים מול בן או בת הזוג, אז שימרו על עצמכם ועל בני הזוג מפני הכאב הגדול הזה.

לא רק סקס – חמישה סוגים של בגידה בזוגיות
5 (100%) 2 votes

תגיות: , ,

קטגוריה: פנטזיות

השאר תגובה

*