ל"ג בעומר 2012: כיצד להצית את אש האהבה

| 1 במאי 2012 | אין תגובות

ככל שהשנים חולפות אנחנו שמים לב שאין דבר שימשיך לבעור בחיינו מבלי שנזין אותו, אין מה לעשות, החיים סוחפים אותנו לכיוונים שונים וההתלהבות דועכת – גם כשאנחנו מחליטים לעשות דיאטה, אם לא נתמיד ונקבל תמיכה חיצונית ונזכיר לעצמנו למה אנחנו עושים זאת, הרי שנחזור להשמין, אותו הדבר לגבי הפסקת העישון, הליכה לחדר כושר ו… ההתלהבות שלנו מבן או בת הזוג ומהזוגיות עצמה.

ההשוואה של אהבה למדורה היא השוואה מעניינת, ואכן מתאימה להפליא לחג הקומזיצים והמדורות המתקרב – ל"ג בעומר. שכן, יש שלושה מצבים עיקריים בהם יש צורך להצית אש במדורה ושלושתם חופפים לאותם מצבים עיקריים בזוגיות :

הדלקת קורות עץ בתולים – תחילתה של זוגיות חדשה

קורות העץ מוכנות ומזומנות להידלק, רק צריך חומר דליק על מנת להצית אותן. כך גם גברים ונשים המעוניינים ומוכנים לזוגיות, ומחכים שיבוא הזיק הנכון שיגרום להם להידלק – ולא בכדי משתמשים במושג "להידלק" – כי כמו שהם נדלקים – אם האש לא נתפסת בעץ, הרי שכפי שהוא נדלק, באותה מהירות הוא גם יכבה.

ליבוי אש במדורה קיימת – חידוש ההתלהבות בזוגיות קיימת

כפי שמדורה ענקית שבערה לאורך זמן תאבד מכוחה ותהפוך לגחלים לוחשות, ואם לא נוסיף לה חומר בערה היא עלולה לכבות, כך גם הזוגיות. זוגיות שהייתה נפלאה לאורך שנים יכולה אט אט לדעוך, ולא משום שאין אהבה והערכה, אלא משום שחומר הבערה מסתיים והזוגיות לא מוזנת מחדש. האש עדיין קיימת אבל חייבים להפיח בה רוח חיים ולהוסיף כל דבר שיכול לחזק את האש הקיימת.

הצתת מדורה כבויה – ליבוי האהבה בזוגיות שלמעשה תמה

מדורה שכבתה ונותר בה רק רמץ, אין אפשרות ללבות אותה, צריך להתחיל מההתחלה, להביא קורות עץ חדשות ולהתחיל מהיסודות את בנייתה ואת הדלקתה, האש כבר אינה קיימת. כך גם זוגיות שכבתה. גם אם נעמוד שעות ונפנף בניסיון להצית את הגחלים, זה לא יקרה. חייבים להביא חומר בערה חדש ומקור ראשוני של התלהבות – אש !.

הנה לפניכם כמה הצעות ל"חומר בערה" שיכול להצית אהבה חדשה, ללבות אהבה שנשכחה ואולי אפילו להצליח וללבות גחל אחד בודד ונשכח שעוד נותר בזוגיות שהאמנו שתמה. במקרים השני והשלישי יהיה נכון גם ללכת לטיפול אישי וזוגי גם כאחד.

מילת המפתח היא "שינוי"

אם אתם חיים בעיר צאו ממנה ואם אתם רגילים לחיי הכפר, מושב, קיבוץ היכנסו לרכב וסעו לעיר. התרחקו מהילדים למשך שבוע אם אפשר, בלו את הזמן ביחד. אם החיים שלכם הם בסימן פעילות מתמדת, אולי נופש בלי יותר מידי תנועה הוא הנכון עבורכם, באיזה צימר עם נוף מדהים ובריכה או ים, כמה ספרים טובים וארוחות ערב שמוגשות לכם לחדר או יציאה בערב למסעדות קטנות ורומנטיות בסביבה. אם אתם רגילים לחיים בטבע, קחו חדר במלון בעיר וצאו לסרטים והצגות ולמסעדות טובות, בקרו בתערוכות וכך הלאה. השינוי יעורר אתכם לחיים והזמן המיוחד לבן או לבת הזוג, לשיחה, לליטוף או סתם להביט בהם, עשויים להצית את להבת האהבה.

הרפתקה זוגית

צאו יחד לרכב על סוסים, לשוט בקייאקים, לקפוץ באנג'י, סעו לבד בלי קבוצה למזרח הרחוק, כל דבר שהוא קיצוני ויגרום לכם לצווח בפחד ,הפתעה, הנאה או התלהבות – מצוין ויקרב ביניכם. חשוב מאד לא ללעוג לעולם לפחד של השני ולא להזכיר היסטוריה שעלולה לסחוף למריבה. כאן תהיה לכם הזדמנות לעשות הכרות מחודשת ולראות את הבטן הרכה אחד של השנייה ולהגיב אחרת ממה שהם רגילים לראותכם מגיבים.

פינוק זוגי

אם מעולם לא יצאתם לספא מפנק עשו זאת גם אם זה יגרום לכם למבוכה מוחלטת! ואל תוותרו לעצמכם עד שתיכנעו ותלמדו לקבל. כל הרעיון של ספא הוא שאתם לא נותנים בחזרה כלום (מלבד כסף). נסו למצוא ספא שמלמד איך לעשות עיסוי אחד לשנייה וזו תהיה למידה טהורה של לקבל מהאחר – לא לקחת ולא לתת, רק לקבל ואז לתת בלי לצפות לכלום.

געגועים

מפתיע אולי אבל הגיוני, אם אתם זוג שחי כבר שנים יחד וצריך זמן בנפרד. על פי תור סעו להרפתקה משל עצמכם, ספא רק לעצמכם, ביקור משפחה בחוץ לארץ או טיול שחלמתם לעשות מזמן. הגשימו חלום שלא הספקתם וויתרתם עליו, צאו לעשרה ימים של ויפאסנה – שתיקה מדיטאטיבית – זה לא פשוט ומסוכן במידת מה כי זה יהיה מאיץ לחיזוק הזוגיות או לפירוקה. מרחק (במיוחד אצל גברים), מוליד געגוע. לשחרר את בן או בת הזוג זה לא פשוט ואפילו מפחיד אבל גם יכול להצית את שלהבת האהבה מהר וחזק ביותר. (לידיעתכם, תרגיל הגעגועים אומר כי אתם מחויבים בנאמנות מוחלטת לבן או בת הזוג בתקופה של הריחוק מהם).

ל"ג בעומר 2012: כיצד להצית את אש האהבה
דרגו את הכתבה

תגיות: , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*