למה הומואים נהנים יותר בזוגיות?

| 3 ביולי 2012 | תגובה אחת

האמת שקצת קשה לקבוע קביעה שכזו מהצד. אף אחד לא יודע באמת מה הולך עמוק בפנים בתוך מערכת יחסים אם הוא אינו חלק ממנה. ועדיין יש קולות ומחקרים שאומרים שזוגיות של שני גברים הומוסקסואלים היא יציבה יותר, טובה יותר, בריאה יותר מרוב הזוגות ההטרוסקסואלים. קראנו, הפנמנו את הנתונים והתחלנו לחשוב, למה בעצם זה נכון? מדוע מערכת יחסים זוגית של שני הומואים מוצלחת יותר מזוגיות של גבר ואישה סטרייטים? אז תשובה מדעית מחקרית אין לנו בשבילכם, אבל העלינו כמה השערות מעניינות שהעלו בעיקר – הרבה חומר למחשבה.

הארון הוא מקום בודד

בחייו של כל אדם עם נטיות הומוסקסואלים קיימת בשלב מסוים הדילמה האם לצאת מהארון ולהצהיר על נטיותיו המיניות קבל עם ועדה או להישאר מה שנקרא, "בארון". כל אדם עושה את ההחלטות שלו כמובן – יש את אלו שיוצאים מהארון מוקדם, יש את אלו שיוצאים מהארון בגיל יותר מבוגר ויש את אלו שמעדיפים לחיות חיים אחרים וללכת בניגוד לנטיות הטבעיות שלהם רק כדי לא להיחשף. אבל דבר אחד משותף לכל אלו; ההתמודדות עם הדילמה הזו היא קשה ויכולה לתת לגבר המתחבט בה הרגשת בדידות מאוד עמוקה. לפעמים יציאה מהארון לא פותרת את הבדידות אלא אפילו מגבירה אותה כאשר מגלים לפעמים בדרך הקשה מי באמת מקבל אותך כמו שאתה ומי לא. וכאן אולי נקודת החיבור הראשונה: שני גברים שעברו את הדילמה הזו או עדיין מתמודדים איתה, מוצאים הרבה במשותף אחד אצל השני. והחיים יחד מקלים את ההתמודדות ומפיגים את הבדידות הצפונה בסטאטוס הבעייתי הזה. כי גם בחברה ליברלית יהיו תמיד את הקולות המיושנים והאכזריים שלא יקבלו הומוסקסואלים לקרבם ויהי מה. ולכן, אם יש לך עזר כנגדו שמבין בדיוק, אבל בדיוק מה אתה עובר, הבסיס של הביחד הוא כבר חזק מאוד. שהרי אומרים שחוויות קשות שעוברים יחד מקרבות בין אנשים, וזה נכון גם לגבר ואישה וגם כמובן לשני גברים.

הגדרת תפקידים במערכת היחסים

במובן המסורתי של זוגיות יש הגדרות די ברורות לתפקידו של גבר במערכת יחסים מול תפקידה של אשה. וכל זוג הטרוסקסואלי מתמודד אחר כך עם השאלה האם ההגדרות המסורתיות מתאימות לו? אשה אולי לא רוצה להישאר בבית עם התינוקות ולבשל ולכבס כל היום, אפילו שכך מצופה ממנה אפילו בחברות הנאורות ביותר באיזה שהוא מקום. ואולי הגבר היה שמח לקחת חופשת לידה ולהיות בבית לראות את הילד גדל ומתפתח בעוד האישה יוצאת לעבוד. אז תחשבו על זוג גברים, שיכולים להגדיר בעצמם לפי מה שהכי טוב ומתאים להם מי עושה מה בבית, מי אחראי על מה במערכת היחסים, וזאת לפי דבר אחד בלבד: נטיות הלב האמיתיות והסכמה הדדית. הם לא צריכים להלחם במוסכמות או ללכת לפי איזו תפיסת זוגיות מיושנת שלא מתאימה כבר היום, בטח לא להצדיק את עצמם מול אף אחד. וכשתפקידים בבית מוגרים וברורים ובעיקר – מוסכמים מתוך הבנה ואהבה, אפשר להגיד שחלק נכבד מהאתגרים הזוגיים שניצבים בפני זוגות הטרוסקסואליים בכלל לא קיימים בזוגיות הומוסקסואלית.

איזה מין מין

גברים ידועים במיניות החזקה שלהם והיצרים המפותחים ("לפזר את הזרע", על פי חוקי הטבע). נשים מאידך יותר מורכבות ואצלן סקס קשור מאוד ובלתי נפרד מהרגש. והרגש קשור ובלתי נפרד מהמחשבות, ומהחשבות קשורות ובלתי נפרדות מחוויות היום יום ו… הבנתם את התמונה. תוציאו את האשה מהמשוואה וקיבלתם עולם מיני הרבה פחות מסובך. שלא לדבר על כך שאין לכם שבוע בחודש של "דגל אדום" מלווה במצב רוח מחורבן ועלבונות בלתי נשלטים. נחמד, לא?

אי שוויון זכויות

טוב, זו נקודה קצת ציניקנית ואיתה נסיים: גם אתם שמעתם על זה שמשכורות של נשים נמוכות יותר מאלו של גברים? ובכלל, שקצב ההתקדמות שלהן בעבודה לתפקידים בכירים יותר הוא איטי יותר מגברים (תוסיפו לזה הריון ובכלל יש קריירות שלא שורדות את זה). ובכן אם יש נקודה אחת יחידה חיובית בנושא הזה, היא אולי זוגיות של שני גברים שנהנית משפע כלכלי! וואלה, גם לכם היתה זוגיות בריאה אם יכולתם להרשות לעצמכם יותר נסיעות לחו"ל, ריהוט שווה וגם.. אוטו מסוקס לחיות איתו את החיים הטובים. לא חסרים אתגרים שניצבים בפני זוגיות הומוסקסואלית, אז לפחות מתמודדים עם האתגרים הללו ברמת חיים משובחת, לא ככה?

למה הומואים נהנים יותר בזוגיות?
דרגו את הכתבה

תגיות: , ,

קטגוריה: גאווה

השאר תגובה

*