למה קומזיץ ל"ג בעומר הוא זירת ההכרויות המושלמת?

| 3 במאי 2012 | אין תגובות

קומזיץ ל"ג בעומר הוא מקום אידיאלי להכיר ולהתאהב, הן מבחינת ה"תפאורה" הטבעית המאפשרת חוסר רישמיות וממש מזמינה קירבה פיזית ואינטימיות שמקורה בחשיכה, בחום האש או בקור הלילה. הכוכבים והירח עשו אף הם את שלהם למען זוגות רבים אז למה שלא תתנו להם לעשות זאת גם עבורכם?

אתם זוכרים את השירים…

אתם זוכרים את ההתלהבות שלנו כילדים לקראת ל"ג בעומר? את האיסוף האובססיבי של כל דבר שניתן לשרוף כולל "השאלת" עצים מאתרי בנייה בחסות החשיכה, שלא ניתפס על ידי השומר? סביב מדורת ל"ג בעומר נרקמו אין ספור סיפורי אהבה, מהם למשך כמה דקות, שעות או לילה שלם ומהם למשך שנים.

הרוח נושבת קרירה…

בחסות החשיכה, על שמיכה שאף אחד לא יודע מי פרש… מול המדורה השורפת את הפנים או חונקת בעשן, עם ריח תפוחי האדמה החרוכים והבצלים המתרככים, מול הפירומן הבלתי נמנע שכל הזמן מטפל במדורה – לטוב ולרע, אתה והיא יושבים ושותקים… סביב המדורה עוד אנשים רבים ואף אחד לא שם לב לשתיקה שלכם. מודעים היטב זה לנוכחותה של זו, לחום הגוף הקרוב, לריח המבושם של שיערה, לריח הסבון בו הוא השתמש… משבי רוח קרירים מפתיעים מדי פעם ומצננים את חום האש אבל לא את הבערה שבלב…

וזוהי רק ההתחלה לה לה…

אם אתם הולכים למדורת ל"ג בעומר על מנת להכיר מישהו או מישהי, קחו בחשבון להביא שמיכה, כלי נגינה – אם אתם מנגנים, הרבה נישנושים… והכי חשוב: ערכת קפה שחור (אם אתה גבר) כל מה שימשוך אנשים להיות בקרבתכם. אל תביאו כיסא מתקפל, כי זה לא מאפשר קירבה ואל תביאו אוכל שתצטרכו להכין כי תהיו עסוקים בעבודה. בהגיעכם התחילו לעשות הכרויות עם אנשים בלי להתבייש. השתתפו בהקמת המדורה ושאלו את המארגנים אם אפשר לעזור במשהו – כך תיווצר יותר קירבה ביניכם לבין יותר אנשים. כשמדליקים את האש, זה הזמן הנכון לפרוש את השמיכה שהבאתם ולהתיישב עם כלי הנגינה ולנגן לעצמכם בשקט ואז להרים את הראש ואם אתם קולטים מבט מתעניין, להזמין בניע ראש את המועמד/ת לשבת לידכם או לפתוח נשנושים ולהזמין את מי שמצא חן בעיניכם להצטרף לחגיגה.

מוטי, מוטי, מוטי, זה לא סתם בחור אידיוטי…

הקומזיץ הוא הזדמנות מאין כמוה עבור גברים משום ששם הם מרגישים בבית. הם יכולים ללבוש מה שבא ולהתלכלך כמה שהם רוצים ואין אירוע כמו מדורת ל"ג בעומר בו יכולים הגברים שבחבורה להוכיח כמעט לאורך כל הערב את גבריותם, שליטתם ואבירותם. (כמובן שנשים מסוגלות לעשות כמעט את כל מה שהם עושים, אבל למה לא להישען לאחור ולשם שינוי לתת להם לדאוג לכן?) בניית והדלקת המדורה, הקמת המטבח הארעי, הטיפול בבשר… הדאגה שיש לנשים איפה לשבת, נוח להן וכולן אכלו מה"צייד" כל אלא, יוצרים אוירה קדמונית וייצרית המחזקת את בטחונם של הגברים ונותנת להם יותר אומץ להתקרב לאשה המוצאת חן בעיניהם. זה לא תמיד יהיה במילים אז שימו לב בנות!

ישנן בנות ישנן בנות

עבור נשים, הקומזיץ הוא מאתגר מעט יותר, משום שכמה שאשה ממוצעת היא פמיניסטית, היא לא מתה על לסחוב קורות עץ וכסאות שבורים במורד גבעה עד למקום המיועד, היא גם לא מאושרת לסחוב צידניות כבדות ובכלל מעדיפה מקום נטול חול או חרקים (אמא'לה). במדורת ל"ג בעומר אין מקום להתהדרות בבגדים נועזים, צמודים ונוצצים, אין מקום לנעלי עקב, (אלא אם כן את רוצה לסבול ולעורר צחוק כל הערב), לא ממש יראו את האיפור עליו עמלת ומהר מאד הרוח תעצב את שיערך על פי טעמה. מה שנותר הוא להיות טבעית, להתאפר במינימאליות ובמעט דקות האור שנותרו לפני החשיכה (אם עוד לא חשוך לחלוטין) לסקור את הנתונים ולהתביית על מי שמוצא חן בעיניך ואליו לחייך חיוך צחור שיניים.

ואולי לא היו הדברים מעולם

הכרויות סביב למדורה יכולות להיות מלאות קסם ולהוביל לקשר רציני ומלא משמעות אבל כדאי להיות מודעים לכך, שהחשיכה מסתירה מה שאור היום היה חושף, שהניתוק ממציאות היומיום ומהסחות הדעת כמו הטלוויזיה והטלפון הנייד (שהרבה פעמים אין בו קליטה), יוצרים אווירה רומנטית לאו דווקא אמיתית.

כדאי לזכור שההזדמנות לשחק תפקיד שהוא לא באמת את או אתה, עלול להסתיים בצורך להמשיך בהצגה כדי לשמור על הקשר, שקשה לקום ולהסתלק אם לא נהנים או אין שם אף אחד לטעמכם. (זה בכל זאת אומר לאסוף את כל הכבודה לנער את החול או האבק, ללכת ברגל ואולי גם במעלה הגבעה עד החניה …). והכי חשוב, האווירה הבלתי אמצעית יוצרת מצב של אינטימיות, שעלולה לגרום לגילוי לב מוקדם מידי. או במילים פשוטות, האווירה הרומנטית יוצרת אשליה, שלא תמיד תחזיק מעמד כשאור היום יעלה…

למה קומזיץ ל"ג בעומר הוא זירת ההכרויות המושלמת?
דרגו את הכתבה

תגיות: ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*