האם זה בסדר לצאת עם הבוס?

| 15 באוקטובר 2012 | אין תגובות

אנחנו יכולים "לחסוך" פה הרבה מילים וכתיבה של מאמר שלם, ופשוט להגיד לכם – לא! בפעם הראשונה שעולה האפשרות לצאת לדייט עם הבוס זיכרו שיש כל כך הרבה סיבות וטעמים למה זה רעיון מהפחות מוצלחים שהיה לכם. ומה המחיר שמשלמים מול הרווח שמקבלים. אבל החלטנו שכן להשקיע את המאמץ; לא נשאיר אתכם באוויר ונגלה לכם למה אנחנו חושבים שדייט עם הבוס לא מתאים לפני שיהפוך למשהו קבוע. וגם נשאיר מקום של אופטימיות למי שממש לא יכול להתאפק. אל שלא תגידו אחר כך שלא אמרנו לכם שזה רעיון זיפת. אז למה לא כדאי? רשימה חלקית:

איפה השוויון איפה

באופן אוטומטי, ברגע שהחלטתם לצאת עם הבוס, החלטתם לצאת עם מישהו שלא תוכלו להיות ביחסים מאוזנים ושוויוניים איתו. הוא או היא מעליכם. יש לו את הדרך המושלמת לסגור איתכם חשבונות ומעכשיו כל דבר שתעשו לא בסדר (או לא בסדר בעיניו), תאפשרו מקום "להחזיר" לכם, לסגור חשבון אתכם, להתנקם בכם או סתם להציק, לא חשוב איך תקראו לזה, יש לצד השני כוח בלתי סביר עליכם וזה לא פייר ולא נעים. ייתכן שמקרה נפלתם על אדם נקי מקטנוניות שלעולם לא יפעיל את השפעתו בעניין אבל כולנו יודעים שאנשים כאלו הם נדירים. מה, אם המצב היה הפוך ואתם הייתם הבוס, לא הייתם סוגרים ככה חשבון? תודו שכן, לא נגלה.

הלך הריכוז

גם ככה יש לנו במהלך היום הסחות דעת רבות שיכולות להסיט את תשומת ליבנו מהמטלות הרבות שלנו בעבודה. אתם באמת רוצים להוסיף לזה עוד משהו? מה יהיה עם להתקדם ולהשתפר ולעשות את העבודה כמו שצריך, ושכולם יידעו מה אתם שווים? במקום זה, כל פעם שעובר לידכם הבוס המדובר אתם מתים לדבר איתו על אתמול בערב, ולתכנן למחר, ולספר מה קרה לכם בבוקר וכולי וכולי. וכשהוא קשוח ולא רוצה לדבר בזמן העבודה יהיה קשה מאוד לא להיעלב. מה זה, רק לכם אכפת במערכת יחסים הזו?? היזהרו והישמרו מהמקום הזה.

שמועה וקוץ בה

הצלחתם שבוע. הצלחתם שבועיים. אבל כמה עוד אתם חושבים שתוכלו להסתיר את העובדה שאתם יוצאים עם הבוס? לא עוד הרבה. בסוף, אי אפשר הימנע מזה. כולם יידעו שאתם יוצאים, ומאותו רגע תעמדו מתחת בזכוכית המגדלת החברתית והעסקית של מקום העבודה. ואתם יודעים, לעמוד מתחת זכוכית מגדלת זה מקום מסוכן, במיוחד עם יש שמש חזקה ומישהו שרוצה לשרוף אתכם. מעכשיו כל אינטראקציה ביניכם ובין הבוס תיבחן ותיטחן במסדרונות. וזה כולל גם דברים במסגרת העבודה – אם קיבלתם משימה, תפקיד, קידום, בונוס, צ'ופר, תסמכו על הנשמות הטובות סביבכם שמישהו כבר ילביש את זה על העובדה שאתם יוצאים. מעכשיו, אין לכם יותר קרדיט אמיתי על שום דבר שתעשו, כי הכל "בזכות זה שאתם יוצאים עם הבוס". נכון מעצבן?

להפריד ביזנס ופלז'ר

כל איש עסקים ממולח שתשאלו ימליץ לכם על החוק הבלתי מעורער בעסקים: תפרידו את העבודה מהבילויים. וזה כולל לצערכם גם את נושא הבוס; לצאת עם הבוס זה ערבוב נוראי של השניים. בגלל כל הסיבות שמנינו ועוד, מערכת יחסים כזו או אחרת עם הבוס עלולה להפוך את יומכם לעצבני, מתסכל ומלא לחצים חדשים, וכל זאת במקום ליהנות מהעובדה שאתם יוצאים עם מישהו ולהתרגש ממערכת יחסים חדשה ואהבה בחייכם. שלא לדבר על כך שאם יצאתם ולא הצליח, תחשבו שתצטרכו לראות את האקס שלכם כל יום, כל יום, כל יום בעבודה ועוד לנהל איתו אינטראקציה שוטפת. והכי גרוע? שהאקס שלכם יהיה עדיין בעל היכולת להגיד לכם מה לעשות! כמה מביך ולא נעים. ואם הוא יחליט לצאת עם מישהו אחר, ועוד מהעבודה? אנחנו לא במאת צריכים לתאר לכם את אינספור הסיטואציות הלא נעימות שאתם עלולים למצוא את עצמכם, נכון? אתם מבינים את התמונה. אז מראש תעשו לעצמכם טובה, ואם הבוס מוצא חן בעיניכם ואתם בעיניו, חכו את שתחליפו עבודה או לפחות מחלקה לפני שאתם נותנים לו לראות אתכם עירומים. וככה תוכלו באמת ליהנות מכל העולמות.

האם זה בסדר לצאת עם הבוס?
דרגו את הכתבה

תגיות: , , , , , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*