מדריך: להביא את החבר לארוחות החגים

| 30 בספטמבר 2014 | אין תגובות

זוג מטיילתקופת החגים היא אחת התקופות העמוסות ביותר במהלך השנה. בין היתר מדובר על עומס קולינרי שתמיד בא לידי ביטוי בכמה קילוגרמים עודפים, בעומס הרגשי שמקורו בהתחדשות ובפרידה מהקיץ וכמובן שגם בעומס המשפחתי הידוע לשמצה.

אחת החוויות הבלתי נמנעות במהלך החגים שהיוותה קרקע פורייה לאינספור סצנות קלאסיות בקולנוע הישראלי היא הפגישה בין החבר החדש למשפחה הקרובה או המורחבת. במידה ואתם עומדים לפני סיטואציה דומה, קחו לכם כמה דקות וקראו את המדריך השלם למפגשים המשפחתיים בתקופת החגים.

החוק החשוב מכולם: לנשום עמוק ולהירגע

לא אחת לפני המפגש הקרב ובא מתעוררת תחושה של ציפייה דרוכה המהולה בלא מעט חרדה ופחדים. לפיכך חשוב מאוד לקחת נשימה עמוקה ולהבין שבסך הכול מדובר במפגש בין אנשים שקשורים אליכם ושאוהבים אתכם מאוד. לפיכך, אין שום סיבה שלא יהיה זה מפגש מוצלח. כל תחושה של לחץ או חרדה רק תחבל בסיכויי ההצלחה של המפגש שיכול להיות מרגש בצורה בלתי רגילה כל עוד זוכרים לנשום עמוק לפניו, במהלכו וכמובן שגם אחריו.

לא להגזים עם השתייה החריפה

ישנם רבים שנוטים להרבות בצריכת אלכוהול במהלך הארוחות במטרה להפיג מעט את המתח, להשתחרר ולזרום. זה המקום לשתף אתכם בכך שמדובר על מהלך שגוי ובלתי רצוי. ראשית משום שצריכה מופרזת של אלכוהול עלולה לגרום לכם לפלוט דברים שבכל מקרה אחר הייתם נמנעים מלהגיד ובנוסף לכך חשוב לציין כי ארוחה משפחתית היא בהחלט לא המקום המומלץ להפריז בו בשתייה.

לוותר על ההכנות

מומלץ ביותר שלא ליצור דרמה סביב הארוחה עוד לפני שהיא מתחילה. גם אם אתם מאמינים שחשוב להכין את בני המשפחה לקראת המפגש המרגש, להסביר לאח הקטן שחשוב שלא יגיד דברים מביכים, להזהיר את ההורים שלא לחטט ולבקש מהאחות הגדולה שתקפיד על ארשת רצינית, דעו כי מדובר על עניין מיותר.

למעשה ככל שתעשו מהארוחה עניין יותר גדול, כך המתח והציפייה יהיו גבוהים יותר ובאופן כזה הסיכוי לרגעים מביכים או לא נעימים יהיה רב יותר. הדרך החכמה ביותר לגשת לעניין היא באופן הטבעי ביותר. בלאו הכי במוקדם או במאוחר החבר יגלה בדיוק באיזו משפחה מדובר ועם קצת מזל גם ילמד לאהוב את הנפשות הפועלות כך שאין שום סיבה להעמיד פנים או לנסות להסתיר את המוזרויות הקטנות שבכל מקרה קיימות בכל משפחה ומשפחה באשר היא.

ולא לשכוח… ליהנות!

לסיום נשאיר אתכם עם המלצה חשובה ביותר: אל תשכחו ליהנות. במידה ומדובר בקשר רציני, רוב הסיכויים שלא מדובר בארוחות האחרונות שתסעדו בחיק המשפחה ולפיכך מומלץ לעשות ככל האפשר על מנת ליהנות. הגיבו להקנטות של האחים הקטנים בחיוך, התייחסו להצקות של ההורים כאל דבר בלתי נמנע ואפילו משעשע וזכרו בכל עת שאתם לא לבד בסיפור הזה. בדיוק כמוכם יושבים בכל רגע נתון מיליוני זוגות בחיק המשפחה של אחד מבני הזוג המתמודדים עם אותה הסיטואציה בדיוק, אז אם כבר להתמודד, למה לא פשוט ליהנות?

מדריך: להביא את החבר לארוחות החגים
5 (100%) 2 votes

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*