מה אומרת תנוחת השינה על הזוגיות שלכם?

| 1 בינואר 2013 | תגובה אחת

הרבה דברים מעידים על טיב מערכת היחסים הזוגית שלנו, צורת הדיבור, המימיקה שלנו (הפרצופים שאנחנו עושים) כשאנחנו מסתכלים ומקשיבים זה לזו, שפת הגוף שלנו כשאנחנו פוסעים ברחוב, רוקדים סלואו, מצטלמים יחד… אבל לא הייתם רוצים לדעת מה אומרות עליכם תנוחות השינה שלכם כזוג?

הכלל

ג'אנט קינוסיאן, עיתונאית, סופרת ויועצת שינה טוענת שאין תנוחת שינה טובה יותר מהשנייה אבל כל תנוחות בשינה שלנו מספרות עלינו ועל המערכת הזוגית שלנו. פטי ווד מומחית לשפת הגוף, מחזקת וכותבת שזאת משום ששפת הגוף שלנו מגיעה ברובה מתת המודע ולא עוברת דרך מסנני ה-"רגע, תנו לי לחשוב איך אני רוצה להראות…" ותוך כדי שינה אנחנו הכי ישרים מבחינה רגשית וחושפים מה היא האמת הזוגית שלנו.

היוצאים מן הכלל

פאט ווד מציינת כי חשוב לדעת שבעיות בריאותיות, נחירה וגיל המעבר עלולות לגרום לזיוף בתוצאות כי אז בני הזוג מתמודדים עם מצבים המשפיעים על יכולתם לישון ולכן גם הקריאה של התנוחה לא תהיה מדויקת. אם בן הזוג שלך נוחר כמו טרקטור, יש מצב שלמרות שהזוגיות שלכם נהדרת ואתם מאד קרובים זה לזו הרי שכשהיא מתחילה לנחור לא רק שאתה תרצה לישון רחוק ממנה אלא שגם תרצה להרביץ לה עם כרית ולברוח לחדר אחר… ואם את סובלת מגלי חום ומתעוררת מכוסה בזיעה, חסר לו שיתקרב אליך בלילה לחבק אותך כמו שנהגתם לעשות פעם, וזאת למרות שאת עדיין מרגישה בטוחה בזרועותיו ואוהבת אותו מאד.

תנוחת הכפית – כשהגבר מאחור

הגבר כאלו מגן על האשה בגופו והיא מרגישה בטוחה בזרועותיו ומאפשרת לו להגן עליה – זוהי מערכת זוגית נורמאלית מסורתית, בה הגבר הוא הדומיננטי רוב הזמן. התנוחה מעידה מיניות חזקה ותחושה של ביטחון ביחסים. תנוחה זו מאומצת, אם היא נוחה לגוף, בידי זוגות מאוהבים בשנים הראשונות.

תנוחת הכפית – כשהאשה מאחור

לפי ג'אנט קינוסיאן תנוחה זו מעידה על כך שהאשה היא המגנה על הגבר והיא ככל הנראה עמוד השדרה של היחסים. גבר שישן ככה עם האשה שלו גם יהפוך את האשה שאיתו לעוגן הרגשי שלו. לעומת זאת פטי ווד טוענת שתנוחה כזאת דווקא מעידה על תלות של האשה בגבר שלה.

החיבוק המלכותי

הגבר על הגב – האשה על הצד מכורבלת, ראשה על כתפו או חזהו.

על פי ווד, שינה עם הפנים כלפי מעלה מעידהעל ביטחון עצמי, אם ידו של הגבר חובקת את האשה זה מעיד על הגנה על האשה. אם ידיו מונחות מעל לראשו כמו הילה או כתר, הוא מצהיר על רצונו להיות בשליטה ואולי גם לומר לסובבים אותו מה לעשות – תנוחה שבדרך כלל מיוחדת ליזמים וגברים המכורים לעבודה. אם האשה שוכבת בתנוחה עוברית כשפניה לכיוון, זה מורה בדרך כלל על בטחון וזו תנוחה שמאמצות לרוב נשים שבעליהן מבוגר מהן בהרבה. אם ידיה מונחת על חזו אבל גופה נמתח הצידה זה אומר שהיא בוטחת בו אבל רוצה לעשות החלטות משלה. אם אתם ישנים הפוך – כלומר האשה על הגב והגבר מכורבל, האשה מראה את חוזקה ועצמאותה במערכת ביחסים.

תנוחת ה- V

בני הזוג שוכבים על הצד עם הגב זה לזו ורק ישבנם צמוד. תנוחה זו מורה על אמון בין בני הזוג עם שאיפה ויכולת להיות עצמאיים, אבל עם רצון לשמור על הקרבה המינית. יש להם זוגיות חזקה וכל מה שהם זקוקים לו הוא מרחב.

חיבוק ירח הדבש

הזוג ישן על הצד, פנים אל פנים, ומחובקים ולפעמים אחד מהם חופן את פניו של האחר בכפות ידיו. ידועה כתנוחת השינה של זוגות מאוהבים שרק התחילו לקיים יחסי מין או זוגות לא נשואים. אם בני הזוג שלכם לא נהגו לישון כך ופתאום הם מתחילים זה אומר שהם מבקשים יותר קירבה ואינטימיות.

ההיתלות על הצוק

על פי פט ווד בני הזוג ישנים בשני קצוות המיטה כשגבם זה אל זו. זה יכול היות מפני שניהם "מטפסים על צוקים כל היום ובלילה כל מה שהם רוצים זו שינה טובה. תנוחה זו לדעת ווד, היא גם הצהרת עצמאות. לעומתה טוענת קינוסיאן שמדובר בזוג המרוחק זה מזו, אולי כועס ושינה בתנוחה כזאת לאורך זמן יכולה להורות על חוסר אינטימיות ובעיות בקשר.

תנוחת הבייגלה

יש זוגות שכל כך קשורים זה לזו שמתוך שינה הם הופכים לפלונטר של ידיים ורגלים. יש לי חברה שהתחתנה מיד אחרי התיכון והיא ובעלה נשואים כבר 40 שנה ועדיין מתעוררים כל בוקר וצריכים למיין מה שייך למי… תנוחה ו מראה על קרבה, אינטימיות ותלותיות בין בני הזוג.

שינויים בתנוחות שינה

חשוב לשים לב, אומרת ווד, לשינויים בתבנית תנוחת השינה של בני הזוג שלכם. אם הם נהגו לישון קרובים אליכם ופתאום החלו להתרחק אתם יכולים לשלוח רגל בעדינות כדי ליצור מגע ולראות אם התגובה שלהם חיובית, או להעלות את הנושא בשיחה: "את/ה יודע/ת, אני כל כך אוהב/ת שאת/ה מחבק/ת אותי מתוך שינה ושמתי לב שבזמן האחרון הפסקת לעשות את זה, מה אנחנו יכולים לעשות כדי לחזור להיות קרובים?" ווד ממליצה גם לאחוז ידיים או להתכרבל יחד לפני ההרדמות ואז לעבור כל אחד לתנוחה שלו ולהירדם.

מה אומרת תנוחת השינה על הזוגיות שלכם?
דרגו את הכתבה

תגיות: ,

קטגוריה: יחסים

תגובות (1)

טרקבק URL | תגובות RSS

Sites That Link to this Post

  1. המונדיאל מתקרב? זה הזמן לצפות בשניים | Capiyot | 12 ביוני 2014

השאר תגובה

*