מה הקשר בין היכרויות וירטואליות לשידוכים לדתיים?

| 13 ביוני 2013 | תגובה אחת

מי היה מאמין שהכרויות דרך האינטרנט ישמשו אפילו את הציבור הדתי? ציבור אדוק ושמרני עם חוקים ,נהלים והלכות לכל צעד ושעל. המורים הרוחניים של הציבור הזה מוקיע את כל מה שנחשב לקדימה מזיקה ומשחיתה. בפייסבוק למשל, אם תמצאו דתיים – הם ודאי לא עד כדי כך מסורתיים.

אבל נושא ההיכרויות כן תפס תאוצה. ההתמודדות עם שידוכים לדתיים, בעיקר כשיש לחץ של זמן להתחתן צעירים ולהביא כמה שיותר ילדים לעולם נהיית הרבה יותר נוחה וקלה כי האינטרנט מאפשר זאת. כשאתה לא תלוי בשידוכים דרך המשפחה או מכרים, או דרך שדכנים מקצועיים לציבור הדתי, ואתה יכול לבחור לך מתוך מאגר ענק של אנשים פנויים באותו סטאטוס, הסיכוי "לסגור עסקה" ומהר הולך וגדל.

מדוע האינטרנט נוח לדתיים

אז כאמור, בין אם היכרויות לדתיים או לחילוניים, יש שפע גדול של אנשים שמקובצים כולם במקום אחד עם אינטרס אחד. לרוב מדובר באתרים רגילים של היכרויות מכל מיני סוגים כאשר יש מדור מיוחד בתוך האתר שמוקדם לקהילה הדתית. ושם אפשר לחסוך את כל נושא האי נעימות שנאלצים להתמודד איתו בשידוכים "חיים", במידה והשידוך לא מתאים. כאן "מדפדפים" בין האנשים ופונים רק למי שמתאים. ואז, כל מערכת הציפיות היא גם אחרת כמובן. שני הצדדים באים לבחון את הנושא ויודעים היטב שלא בטוח שזה יצליח. אבל מה, אפשר לנסות שוב ושוב כי יש כל כך הרבה היצע. ואפשר לעשות כמובן כל מיני חיפושים ממוקדים בחיתוכים שונים של גיל ומגורים לפני שבוחרים עם מי נפגשים. יתרון נוסף… פנאי לחיפוש מעמיק. דתיים רבים, בעיקר רווקים כמובן, אינם מבלים את אותן שעות ארוכות במשרד, בחדר הכושר ובמועדונים ועל כן מתאפשר להם לסרוק כל אתר לאורך ולרוחב. בלי לשפוט כמובן, מדובר פשוט באורח חיים מאוד אחרי (אנשים נשואים עם הרבה ילדים כמובן הרבה פחות חופשיים לענייני אינטרנט ואינם צריכים אתרי היכרויות מן הסתם).

יתרונותיהם של אתרי הכרויות לדתיים בלבד

באתרי היכרויות רגילים, יש אמנם מדורים ייעודיים לקהילת הרווקים הדתיים, אולם לרוב לא יהיו שם את אותם פרטים כמו באתרים שמיועדים לדתיים בלבד. מה זאת אומרת, כמו מה למשל? ובכן באתר היכרויות לדתיים יהיה יותר פירוט של "רמת הדתיות" שיש אנשים שזה מאוד חשוב להם. בנוסף יהיה ברור מהו הזרם שממנו מגיעים, מאיזו קהילה דתית מגיע כל אחד וכן הלאה. בנוסף, באתרים שהוקמו אך ורק לקהילה הדתית לא יהיו פרסומות בוטות מידי או בכלל תכנים שעלולים להיות בוטים מידי עבור הציבור הדתי. וכך יכולים לשוטט רווקי הקהילה הדתית ללא חשש ולהיות בעיקר נינוחים מאחר וגורלם בידיהם, הם אינם תלויים יותר ברב או בהורים או בדודה הזקנה למציאת שידוכים – הם אחראים לעצמם ולעתידם והכי חשוב – הם בוחרים עם מי לבלות אותו.

מה הקשר בין היכרויות וירטואליות לשידוכים לדתיים?
4 (80%) 5 votes

תגיות: , ,

קטגוריה: הכרויות

תגובות (1)

טרקבק URL | תגובות RSS

השאר תגובה

*