מעצבן ! מה לעשות כשאתם רבים

| 19 בדצמבר 2013 | אין תגובות

מערכת זוגית בת ימינו מספקת לנו אין ספור סיבות לריבים. חלק מהריבים הינם שטותיים, חלק מהריבים רק צד אחד לוקח חלק בעוד הצד השני עושה עצמו מקשיב, אבל מה שבטוח הוא – את רוב הריבים אנו מנהלים תוך כדי ניסיון לשרוד זוגיות לפי ה"אני מאמין" של כל אחד מבני הזוג.
יש להניח שנשים לא ממש יאהבו את הקביעה הבאה (הסובייקטיבית לחלוטין), לפיה לרוב הריבים אחראיות .. הנשים. אנחנו מתחילות את הריב לאחר שיחה ערה שניהלו בינינו לבין עצמנו, הוצאנו את עצמנו מכלל אשמה ועכשיו כל מה שנשאר זה להתנפל על בן הזוג.
טעות ! דיאלוג חייב להתקיים בין שני אנשים, נא להפסיק לדסקס עם עצמך את פרטי האירוע. משהו מציק לך ? תדברי, תציגי עמדה, אל תפחדי וכדאי שתהיי האישה החזקה וההחלטית שגרה לך שם בראש

 

בתחילת היחסים הריבים בין בני הזוג מתמקדים בזוטות

למה לא חזרת להודעה ששלחתי לך? למה הסתכלת על הבלונדיני/ת? למה אתה מעדיף משחק כדורסל על פני בילוי של ערב רומנטי איתי? מין מיני- ויכוחים שהופכים (אם לא מפסיקים בזמן) למכונת הרס מוכרת וידועה ששמה " הורגת יחסים". לא חבל ?
אז מה עושים? ראשית, כדאי לקחת את עצמנו בפחות רצינות ממה שאנו רגילים, הרי גם לך לא תמיד מתאים לחזור אליו ברגע ששלח לך הודעה, נכון? ואם ממש יכריחו אותנו, אנחנו נודה שגם אנחנו היינו מסתכלות על הבלונדה ההיא… מערכת זוגית יכולה להמשיך להתקיים רק במידה ובני הזוג ישכילו לתת מרחב תמרון לזה שליבם אוהב. מרחב נשימה מעיד על בטחון עצמי, בטחון בזוגיות ובעיקר חוסך ריבים וקנטרנות מיותרת.

כאשר מערכת היחסים מתהדקת, מגיע הזמן לפגוש את ההורים, ואז…

זה הרגע בהם הריבים יכולים להפוך לחמורים יותר וארוכים יותר. תמיד יש לצד מסוים משהו לא ממש נחמד לומר על הצד השני (ברוב המקרים לה יש משהו להגיד על האימא שלו ולו יש משהו להגיד על אחותה .. לא נעים). גם כאן צריך לחשוב לטווח הארוך, שהרי משפחה לא בוחרים, וברור לך שהוא יישאר הבייבי של אימא שלו איתך או בלעדייך.
אז מה עושים? תספרי עד עשר או עד מאתיים, תספרי עד שלא יתחשק לך להגיד לו משהו על אימא שלו. תעצמי עיניים ותדמייני את אימא שלו בצורת ענן שמתאדה אט אט בשמיים, תזמזמי שירים שעושים לך שמח בלב, ובעיקר, אל תשכחי שאהובך גדל בבית הזה, מישהו שם חינך אותו ואהב אותו והפך אותו לכזה נהדר ונפלא. ואת הרי אוהבת אותו, אז מישהו עשה יופי של עבודה . אל לך לשכוח את זה !! כמובן שהמסר נשאר אותו מסר גם לגברים שבחבורה, והיי, תנו כבוד לאחות ! לכו תדעו עם מי היא תתחתן..

גברותי ורבותי היקרים, לריב זה הכי קל, לפרק הרבה יותר קל מלבנות

את זה כל ילד יודע, והכוונה היא לא לוותר כליל על הריבים, לריב זה משחרר מידי פעם, רק אל תהפכו כל דיון לריב, לניגוח אישי, ובוודאי אל תהפכו את הבית שלכם לזירת אגרוף לשונית כי בסוף .. למישהו לא יתחשק לחזור הביתה .

אם משהו מציק לכם, דברו עליו, אל תתכנסו בעצמכם ואל תתנו לי את התירוץ השחוק הזה " אני מחכה לרגע המתאים", כי בעצם אין רגע שהוא ממש מתאים. משהו מפריע לזוגיות ? סלקו אותו כל עוד הוא קטן ולא מזיק. ככל שתתאפקו יותר ותשתקו יותר, המשהו הזה יתפח למימדי ענק ואז כבר יהיה קשה לתקן .
חיים משותפים מזמנים הרבה מאוד הזדמנויות לויכוחים סתמיים. אל תריבו את אותו ריב פעמיים כי טוב לא יצמח מזה. אל תתעקשו לשנות את האדם איתו התחתנו, ותזכרו שריב צעקני וחסר פרופורציות לא יעזור לו לזכור שאת הנעליים יש לשים במקום, ולא יעזור שתזכרי שכרטיס אשראי לא נועד לגיהוץ. נסו לפרגן מידי פעם או לשתוק, ואל תעליבו. אף אחד לא מת מקצת שתיקה…

רוב הריבים מתנהלים בקול רם וצעקני

יש יתרון בצעקות, אם זה משחרר. הבעיה היחידה בצעקות היא שהצד השני לא שומע כלום, לא מצליח להבין ולהפנים ובוואי לא מצליח להשחיל מילה. תמיד עדיף לנהל שיחה. עדיף שיחה של בוגרים ולא כזו שצד אחד מדבר ואילו הצד השני בוהה באוויר או פוכר אצבעותיו. אתם אנשים בוגרים, וכמו שלא הייתם צורחים על הבוס שלכם במידה ולא הבין אתכם, או על נהג המונית במידה ולא החזיר לכם עודף מדויק, כך תתייחסו גם לבן/בת הזוג שלכם. תנו כבוד, גם אם לא בא לכם באותו רגע .
מומלץ מאוד לפני שיחה טעונה, לצאת לבית קפה או אפילו בדשא שבפארק הסמוך. במקומות חיצוניים אי אפשר לצעוק כי לא נעים, ואז השיחה מתנהלת איך שהוא בצורה תרבותית, בוודאי יותר מאשר הייתה אם הייתם נשארים בבית. לכו לשתות משהו, תסתכלו על האנשים מסביב, ואם אתם כבר בחוץ, תאכלו משהו, תפרגנו לעצמכם.
אל תוותרו זה על זו בגלל ריב. אם אתם אוהבים באמת, תלחמו ואל תתנו לריב מטופש להרוס חיים שלמים

אתם מקשיבים למה שאומרים לכם או רק לעצמכם?

נכון, זה קשה, אבל תשתדלו להקשיב באמת, ואל תקשיבו רק לעצמכם. הרי את הטענות שלכם אתם מכירים בעל פה ועכשיו זה הזמן להקשיב ולהפנים את מה שיש לצד השני לומר. אל תענו ישר, תחשבו על מה שאתם אומרים. לא סתם קבעו כבר לפני המון שנים ש"החיים והמוות ביד הלשון" .
ואם כלום לא מצליח, גשו לייעוץ
אם אתם לא מצליחים לסיים את הריבים, זה הזמן לפנות לאיש/ת מקצוע. זה יכול להיות ייעוץ זוגי (ובבקשה תעשו טובה, אל תלכו למטפלת ש"ממש הצילה את הגולדנים מקומה שלישית". החיים של השכנים שלכם הם ממש לא כמו שלכם, אז תתאמצו למצוא איש מקצוע שיהיה רק שלכם, אתם מספיק מיוחדים).
והכי חשוב , אף פעם אל תריבו לפני שהולכים לישון
אם כבר ריב, אז רק בבוקר ! כך יהיה לכם יום שלם לחשוב על "מה יקרה אם"… לא לשכוח, אף פעם לא בלילה .
מה שכן אפשר בלילה, אחרי שמשלימים, זה לקיים את טקס ה-make up sex שזה, כך אומרים, הסקס הכי טוב שיהיה לכם אי פעם.

מעצבן ! מה לעשות כשאתם רבים
5 (100%) 7 votes

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*