איך להימנע ממריבות בין בני זוג לאחר העבודה?

| 26 בנובמבר 2012 | אין תגובות

מריבות בין בני הזוג השבים מעבודת יומם היא דבר ידוע ושגור. הן מקלקלות את מצב הרוח, הורסות את החשק לפנק זה את זו, מדאיגות את הילדים והופכות את התכנסות הערב המשפחתית לזמן מתוח ולא נעים.

אני חוזר הביתה

כשאדם חוזר מהעבודה, ולא משנה אם זה גבר או אשה, ברוב המקרים הוא עייף, רעב וסחוט רגשית ופיזית מהיום שעבר. רובם של הבוסים אינם יודעים לתת הרגשה של שביעות רצון מהעובדים שלהם, כך שבסוף היום העובד מרגיש שהוא לא מספיק טוב ומלא רגשי נחיתות ואכזבה מעצמו וכעס על הבוס. הבית נראה כמעין חוף מבטחים, בו אוהבים אותו וידאגו לו ושם יהיה לו טוב. המציאות המכה בפניו של החוזר הביתה היא לא בדיוק האידיליה שמוחו יצר והכניסה לכאוס של ילדים מצווחים או בית מבולגן או טענות ודרישות של בן/בת הזוג מכניסים את החוזר מהעבודה למגננה מידית וכולנו יודעים שההגנה הכי טובה היא התקפה. הוסיפו לכך את האכזבה שהאוכל עוד לא מוכן והמזגן מקולקל והגיע מכתב אזהרה על חשבון שלא שולם והנה המצע המושלם להתפתחות של מריבה שיכולה להתפרץ ממילה או נשיפת אויר אחת שלא במקומה. ממש פצצת זמן.

הנה כמה רעיונות למניעת מריבה בסוף היום:

תקשורת ותאום ציפיות

בלילה לפני השינה, כששניכם רגועים, שבו ודברו על הציפיות שלכם זה מזו עם חזרתכם מיום עבודה. גם אם הוא לא יגיד – הוא מצפה שתשבי איתו לאכול, רצוי אוכל שהכנת עבורו, ושתמצאי זמן לפנק אותו כי הוא מרגיש זנוח מאז שיש לכם ילדים. והיא בטוח תאמר שהיא סחוטה אחרי היום הקשה שעברה בעבודה ואחר כך בבית או אפילו רק בבית ושהוא דורש ממנה לעזוב הכל ולהתייחס רק אליו, מה שהיא לא יכולה לעשות. פתרון זה לא יתן, אבל לפחות תדעו היכן אתם עומדים ומאיפה מתחיל הבלגן ואלי תבינו זה את זו יותר.

פתרון האוכל

הפכו חצי יום שבת פעם בשבועיים או שלושה, ליום בישולים משפחתי. בשלו כאילו שיש לכם קיטרינג, תנו לילדים לעזור אם אפשר ואם לא אז עזרו זה לזו לתבלן כמה תבניות של עופות ולזרוק לתנור, להכין סיר גדול של רוטב לפסטה עם או בלי בשר, סיר גדול של מרק עדשים, שעועית או כל מרק סמיך אחר, סיר גדול של מרק עוף שאפשר לאכול עם שקדים או אטריות. כשהאוכל מוכן, תנו לו להתקרר חלקו למנות במיכלים המיועדים להקפאה וזהו. יש שקט. לילה קודם מוציאים מהפריזר למקרר את המנות של מחר וכולם מרוצים. מקסימום מכינים פירה או אורז טריים וחותכים סלט. ארוחה חמה ביתית שאולי יהיה לך זמן לאכול עם בעלך, אחרי שהוא יחמם אותה לשניכם בזמן שאת מסיימת לטפל בילדים.

בשביל כבוד צריך לעבוד

כשמישהו נכנס הביתה, אם זה הבעל או האשה או אפילו הילדים שחוזרים מחברים או מחוגים, לא משנה מה אתם עושים. עזבו הכל ותנו לנכנס תשומת לב וכבוד בדיוק כמו שהייתם נותנים לאורחים. תנו לו להרגיש שאתם רואים אותו וששיבתו הביתה משמחת אתכם. אף אחד לא אוהב להיכנס הביתה ושיאמרו לו "שלום" כלאחר יד. כל אחד רוצה להרגיש מלך או מלכה בביתו ועם בן/בת זוגו. וכשמשהו חוזר מהעבודה שמאפשרת לנו את החיים בבית הזה עם המקרר המלא והבגדים שמכסים אותנו – אנחנו מחויבים לתת לו כבוד והרגשה של מלך. חמש דקות שמיוחדות רק לו ואז חוזרים לשגרת הבלגן של הערב.

שינוי פאזה

מי שחוזר הביתה צריך לעצור רגע לפני הכניסה, לנשום עמוק ולשנות פאזה. את/ה כבר לא בעבודה ולא ברכב. את/ה עוד שנייה נכנס לעולם אחר, שהוא הבית שלך וחיים בו האנשים שאת/ה הכי אוהב/ת והכי חשובים לך בעולם. גם אם היה לך יום קשה, מאד יתכן שלאשה או לבעל שנשארו בבית היה יום קשה באותה מידה רק מסיבות אחרות. הכנס/י הביתה מתוך תחושה של כבוד לעבודה שנעשתה שם – נקיון, בישול, טיפול בילדים או עבודה בעסק שלכם מהבית. הקשב/י לקולות מאחרי הדלת, האם שקט שם או רועש, התאם/י את עצמך לעולם שלך אליו את/ה עומד/ת להיכנס. זה ייקל עליך ועל המשפחה.

טיפים לאשה שהגבר שלה חוזר הביתה מהעבודה:

 1. קבלי אותו עם חיוך, חיבוק ונשיקה.
 2. אם את צופה בטלוויזיה כשהוא נכנס, כבי אותה, קומי לקראתו ותני לו תשומת לב מלאה.
 3. נסי להאכיל אותו כמה שיותר מהר – גבר רעב הוא גבר עצבני.
 4. אל תתחילי לספר לו כמה היום שלך היה קשה – גם שלו היה ואין לו סבלנות עכשיו.
 5. אם הוא מתחיל לדבר – עצרי והקשיבי לו.
 6. אמרי מה דעתך רק אחרי ששאלת אם הוא רוצה לשמוע.
 7. אל תפילי עליו מטלות עד אחרי שאכל ונח.

טיפים לגבר שהאשה שלו חוזרת הביתה מהעבודה:

 1. קבל אותה עם חיוך, חיבוק ונשיקה
 2. אם אתה צופה בטלוויזיה, כבה אותה, קום לקראתה ותן לה תשומת לב מלאה.
 3. אל תצפה שהיא תיקח עכשיו את מושכות הבית לידיה. טפל בה והאכל אותה.
 4. אפשר לה לדבר ולספר לך כמה קשה היה היום שלה – היא צריכה לפרוק.
 5. תן לה להמשיך לדבר היא לא מצפה שתפתור לה את הבעיות, רק הקשב.
 6. חבק אותה ואמור לה שהיא יפה ואתה מרגיש בר מזל שאתה בעלה.
 7. עשה לה מסג' בכפות הרגליים – העקבים הורגים אותה.
איך להימנע ממריבות בין בני זוג לאחר העבודה?
דרגו את הכתבה

תגיות: , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*