מתי בגידה נחשבת בגידה?

| 14 בינואר 2013 | 2 תגובות

יש יגידו שזו שאלת מיליון דולר במה שקשור למערכות יחסים. למה, זה לא ברור? ממש לא. האמת האישית של כל אחד ואחת ניצבת במקום אחר. הקווים האדומים נעים בטווח גדול למדי בין אדם לאדם. יש יגידו שמספיק שקרצת למישהי אחרת בכוונות זימה ובגדת.

הקשוחים יאמרו אם הוא רואה סרטים כחולים, יואשם בבגידה. יש יגידו שרק קיום יחסי מין עם אדם מחוץ לזוגיות זו בגידה. ויש שיגדילו ויאמרו, לא חשוב הפן הפיזי בכלל, אם אין רגשות זו לא בגידה. ובאמת, קשה לענות על השאלה באופן חד משמעי שכולם יסכימו איתו. העלינו כאן כמה שאלות 'בגידתיות', את אותם דברים היותר שנויים במחלוקת במה שקשור לנושא הבגידה. לא רומנים רגילים אלא סיטואציות חריגות שנמצאות באותם שטחים אפורים. והפעם, תצטרכו להחליט בלעדינו… אנחנו רק מעלים את הנושא לדיון. מתי הולכים לרבנות? זה עליכם.

בגידה וירטואלית

זהו אולי התחום הכי מבלבל בעידן המודרני. עם המאה העשרים ואחת הגיע האינטרנט ובענק, ואיתו פריצתן של כל הרשתות החברתיות, אתרי הכרויות, פורומים, צ'אטים, בלוגים ועוד ועוד ועוד פורמטים של תקשורת בין אנשים. פתאום הכל קרוב, ואפשר להכיר בצורה אישית ומיידית אנשים שלפני כן לא הייתה שום גישה אליהם. ויש פתאום המון מרחב פעולה מבלבל שלפני כן לא היה. אז בואו נשאל אתכם, האם רומן וירטואלי זה רומן? מה זה רומן וירטואלי – לנהל שיחות אישיות מפלרטטות עם אדם אחר שלעולם לא נפגשים איתו באופן פיזי. תודו שזו דילמה. מצד אחד, יש בגידה: אדם אחר מחוץ למערכת היחסים מקבל תשומת לב אינטימית אישית מבן או בת הזוג. וכל זאת ללא מגע פיזי. האם אין מגע = אין בגידה? נקודה למחשבה. אנחנו במקומכם לא היינו משחקים באש. בסך הכל, אם מושא הרומן לא יושב במדינה רחוקה רחוקה, יש סיכוי טוב שבאיזה שהוא שלב זה ייצא את גבולות הרשת, ועל כן צריך להתייחס לרומן וירטואלי בכובד ראש. אבל בגידה? לא יודעים. מה אתם אומרים?

בגידה וורבלית

הוא מכיר אותה מהעבודה. היא מצאה חן בעיניו מהיום שבו התחילה אבל הוא נשוי עם שתי ילדות, אוהב מאוד את אשתו, סך הכל מרוצה מחייו ואין תלונות. אבל משהו בה, באיך שהיא מתלבשת, באיך שהיא מריחה בחדר הישיבות, תופס את תשומת לבו כל פעם מחדש. עם הזמן, הוא כבר לא מתאפק, זורק לה מידי פעם מחמאות מפתות. זה התחיל בקטן, אבל כשנהיה קשר זורם ופתוח ביניהם היא אומר לה דברים כמו "וואי מה הייתי עושה לך אם לא הייתי נשוי". או "היום את יפה במיוחד, קשה לי להתאפק. אפילו פעם אחת הרים לה טלפון בענייני עבודה ומפה לשם השיחה זרמה לדבר על סקס, ועל כמה יכול להיות ביניהם סקס טוב. שוב לא התקיים שום מגע פיזי, רק הרבה חשק ומילים שהתערבבו אחד עם השני. על פניו מדובר בעוד מצב נפיץ שכנראה בסוף יהפוך לרומן אסור. אבל האם בשלב הזה ניתן לקרוא לזה בגידה? האם זו לא בסך הכל דרך לפרוק מחוץ לבית מבלי להרוס את מסגרת הזוגיות? אוי ואבוי אם יהיה אסור לגבר ולאישה להעריך אנשים מושכים חוץ מבני זוגם. אבל האם זו בגידה? לא יודעים, מה דעתכם?

בגידה פיזית חלקית

"רק התנשקנו" היא אומרת. רגע של פזיזות, נפגשו במקרה בערב חגיגי של העבודה, שתו יותר מידי, ואופס, התפלק. גם חד פעמי, גם לא עבר את סף הנשיקה והמזמוז. האם זוהי עילה להוקעה על רקע בגידה? נעצר בזמן, היה מגע פיזי מינורי ועוד תחת השפעת אלכוהול. פוטנציאל לרומן אסור פורח? שוב קיים גם פה. אבל השאלה שלנו: אם לא השביל הרומן, והוא עומד על הנשיקה הסודית, ואולי אפילו עוד אחת בנסיבות אחרות – רומן או לא רומן? בגידה או לא בגידה? אנחנו ממש לא יודעים מה לחרוץ. על פניו, מגע פיזי מיד מצביע על בגידה, אבל השאלה פה היא באמת שאלת התגובה, וכמה דרגות של "רומן" יש. האם מפרקים חבילה על סמך בגידה שכזו? לא יודעים. מה אתם חושבים?

מתי בגידה נחשבת בגידה?
5 (100%) 1 vote

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*