נישואין פתוחים? צריך לדעת גם למי לפתוח

| 11 במרץ 2013 | 3 תגובות

האירוניה שאנשים מגלים בעניין נישואים פתוחים היא הפרדוקס שלהם. מצד אחד, יש מי שאומר שזוגיות פתוחה בכלל ובפרט אצל אנשים נשואים, היא למעשה תירוץ של אחד הצדדים לבגוד כי איננו מכבד את המסגרת. מאידך, יש מי שמבין ואנחנו איתו, שלפעמים האופציה לקיים יחסים נוספים מחוץ למסגרת הזוגית היא מה שמציל אותה. ודווקא הזוגות שמכילים את זה ומאפשרים זאת אחד לשני, הם הזוגות החזקים שמקיימים קשר יציב ומיוחד.

ולמה זה? כי זה לא סוד שבגידה היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לפרידה וגירושין. כל יום נישואין שעובר ללא ריגוש, הקושי לשמור על שלמות ואושר במערכת היחסים גובר ולפעמים הלחץ הזה מביא לקריסה ופרידה. הרעיון מאחורי יחסים פתוחים הוא לאפשר פורקן פיזי עם אנשים נוספים מבלי לאבד את הזוגיות וכל מה שהיא נותנת. עם זאת, אחד הדברים הכי חשובים גם כאשר מגיעים להסכמה שכזו הוא לבחור נכון עם האנשים שאותם מכניסים למעגל שלכם. בחירה לא נכונה עלולה לעלות לכם מחיר יקר…

לכו רחוק ככל האפשר

דמיינו מצב. מסיבת הפתעה שארגנו לכם לחגיגות יום הנישואין. אתם מקפים בחברים ומשפחה. ובתוכם, יושבים גם אנשים שבסופשבוע שעבר ביליתם איתם לילה לוהט במיוחד. איך עוברים ערב כזה בשלום?? לא חבל על המצוקה והרגשות הרעים? שלא לדבר על כך שאם גם בן או בת הזוג יודעים בדיוק מיהו הפרטנר החיצוני, זה עלול להרוס לכם לטווח רחוק ואף במקרים קיצוניים לגרום לפירוק החבילה. ולכן, מה שלא תעשו לעולם אל תכניסו למיטה חברים או מכרים משותפים גם אם סוכם על זוגיות פתוחה. זה אמנם עשוי להיות מפתה כי זה נוח ונעים, אבל באותו זמן זה גם מתכון לצרות ואתם לא רוצים להוסיף לחצים מיותרים לסיטואציה שהיא גם ככה עשויה להיות מורכבת מאוד. אז זכרו: בלי חברים, בלי משפחה, רצוי בלי קולגות מהעבודה. בקרו באתרים, נסו לפתוח שיחה במקומות חדשים (תרגיל מצוין לביטחון העצמי ולחוש ההרפתקה שלכם). יש הרבה אנשים שאתם לא מכירים, האפשרויות רבות.

כולם בסירה אחת – לכו על אותה סירה

הפרטנרים הכי טובים שאתם יכולים למצוא לקיום יחסי מין מחוץ לנישואים, הם אנשים שנמצאים בדיוק במצבכם. אנשים נשואים אחרים שמחפשים קשר מחוץ לזוגיות. לכולם יש את אותו אינטרס, כולם מבינים את הדקויות, הרגישויות ואת החשיבות שבדיסקרטיות. כנראה שכולם מבינים גם כמה הנושא רגיש כי בסוף היום הרעיון הוא ליהנות ולחזור לאדם שאתם באמת אוהבים. מי שמבין אלו אנשים שחשוב גם להם לחזור בסוף היום הביתה. על כן נשואים עם נשואים זהו פתרון אידיאלי מבחינתכם. ורצוי, אם אתם כבר בחיפושים באתרי הכרויות מתאימים, לנסות ולמצוא גם אנשים שאיתם תוכלו לחוות דברים שלא התאפשרו לכם במסגרת הביתית, אפשר לנסות גם חדרים לפי שעה, אנחנו לא קטנוניים. זה הזמן להגשמת פנטזיות מיניות כאלו ואחרות, מבלי לפרק את הנישואים ומבלי להפסיק לאהוב את בן או בת הזוג.

הסוד להצלחת נישואים פתוחים

גם אם דיברתם על הכל, גם אם אתם מסכימים על הכל, גם אם ניסחתם כללים וחוקים אינטימיים בשביל שניכם לקיום נישואים פתוחים, עדיין יש מעמסה רגשית כבדה על זוגיות כאשר היחסים הם פתוחים ומעורבים אנשים נוספים בחיים האינטימיים שלכם. הדרך היחידה לצאת "בשלום" מכל העניין ולהתגבר על רגשות קנאה וחוסר אמון בצד השני, הוא הכלה אמיתית של המצב. מה זה אומר הכלה אמיתית? זה אומר, שבמקום לשבת ולדמיין איך הצד השני בוגד ומתאהב באחרים, נסו להבין כי הצד השני, החצי השני שלכם בתוך נישואים, בעצם מוצא עוד פינה שבה יש אושר, וזה לא באמת מחליף אתכם אלא מעשיר ומעמיק את החברות. זה נשמע מוזר אולי, אבל אדם מסופק בחוץ יהיה גם מסופק בפנים. נכון, יש זוגות שאינם חזקים מספיק ולא בטוח שישרדו את ההתנסות הזו. אבל מנגד יש זוגות שהאהבה והרצון ההדדי לאושר אצל הצד השני – משמר את הגרעין הפנימי של הזוגיות ושומר אותה יציבה ונעימה לאורך זמן.

נישואין פתוחים? צריך לדעת גם למי לפתוח
5 (100%) 1 vote

תגיות: , , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*