ספיד דייט כבר ניסיתם?

| 27 במאי 2013 | אין תגובות

הרבה שואלים מהו ספיד דייט, החלטתי לנסות לענות על העניין כמה שיותר במדויק.
אז ספיד דייט הוא סוג של מפגש הכרות שבו נפגשים יותר אנשים אחד עם השני למספר דקות מצומצם. רוב אירועי הספיד דייט כוללים מספר רב יותר של דייטים מקוצרים בהם כל אחד מהמשתתפים פוגש את כל השאר, בין אם ירצו או לא ירצו וככה לכולם תינתן ההזדמנות האמתית להכיר.

כל אחד מהנרשמים מקבל למעשה טופס ובו הוא ממלא את הפרטים של הפרטנר אותו הוא פגש. הוא צריך לסמן אם הוא מעוניין לצאת אתו לדייט נוסף. תוך יום-יומיים לאחר האירוע, האנשים מקבלים מכתב לגבי מי היה מעוניין להיפגש איתם פעם נוספת.

זוהי דרך שונה להכיר היום בניגוד לאתרי ההיכרויות למיניהם הכוללים פרופילים מזויפים ואנשים שקשה לדעת אם הם מתאימים לכם. בספיד דייט ניתן לראות את הבן אדם, להרגיש את האנרגיה שלו, לראות את החיוך ואת מה שהוא משדר מעבר לשאלות הרגילות של "ראיון העבודה" המקובל כיום ברשת.

בנוסף, באירועי ספיד דייט, לא תמצאי את המניאק ההוא מהבאר ששם עלייך יד ומנסה להתחיל אתך בחוצפה ישראלית ולא תמצא את הגברת היפה שלא תסכים לדבר אתך כי חלק מהחוקים הם שכולם מדברים עם כולם.

חלק מהחוקים הוא שלא מחליפים טלפונים בסיום השיחה ולא שואלים כבר אז אם הצד השני מעוניין כי אם לא, הרי שזה יוצר מצב לא נעים. לכן, משאירים את הכל להנהלת הספיד דייט לקבוע.

לרוב, מי שזוהי פעם ראשונה שלו בספיד דייט, יגיע לאירוע קצת יותר לחוץ ולא ידע איך להתמודד בשיחות שלו וייכנס לאותו מצב של ראיון עבודה. עצה שלי: צאו מזה. אל תשאלו שאלות כמו איפה למדת ומאיפה אתה עובד. אתם תהרסו את כל היופי שבספיד דייט ואצל נשים במיוחד, זה רק מוריד.

רוב אירועי הספיד דייט דורשים הרשמה מראש באמצעות כרטיס אשראי כדי לוודא מספר שווה של אנשים משתתפים.
אירועי הספיד דייט לרוב מחולקים לפי קבוצות גיל ורק בחו"ל יש פה ושם אירועים פתוחים לכל הגילאים.

יש מקומות שיתרברבו בכך שהם מביאים רק אנשים איכותיים, שהם עושים סינון לפי ראיון לפני או שהם מקבלים רק אנשים בעלי קריירה. כל זה הוא הרי שטויות. אף חברה לא יכולה להיות פסיכולוגית ולסנן אנשים בראיון ואף חברה לא תמנע ממישהו שאין לו תואר להגיע למפגש.

בארץ יש חברה בשם "ספיד דייט סינגלס" שהחלה לעשות תפנית בתחום ובמקום לגבות 200 ש"ח לערב, הם לוקחים רק 100 ש"ח ובכך מאפשרים לכמות גדולה יותר של אנשים להגיע מבלי להרגיש רע עם עצמם. לא מדברים שם על סינון ונראה ששם הכל יותר טבעי ופשוט.

אגב, מי שהמציא את שיטת הספיד דייט היה יהודי ולא סתם יהודי, היה זה רבי יעקב דיאו מאיש התורה שהמטרה שלו הייתה ליצור שידוכים לציבור החרדי.

ספיד דייט כבר ניסיתם?
5 (100%) 1 vote

תגיות: , , , ,

קטגוריה: הכרויות

השאר תגובה

*