5 תנוחות שינה ומה הן אומרות על מערכת היחסים שלכם

| 21 בדצמבר 2014 | אין תגובות
זוג ישן בתנוחת כפיות

מקור: Wavebreak Media Ltd/BigStock

אפשר ללמוד לא מעט על מערכת היחסים שלכם לפי האופן שבו אתם מתנשקים, לפי תדירות השיחות שלכם, לפי אחוז הזמן שמושקע במחשבות על הצד השני ועוד. עם זאת, במאמר שלפניכם לא נדון בכל אלה. במאמר שלפניכם ננתח חמש תנוחות שינה ונסביר בפירוט מה הן בדיוק אומרות על מערכת היחסים שלכם ומעניין לגלות שמדובר בלא מעט.

פנים אל מול פנים

שינה פנים אל מול פנים מעידה על רצון להתקרב ולא להיפרד גם במהלך השינה. תנוחה זו אופיינית בעיקר לזוגות בתחילת הקשר. במידה וישנו גם מגע פיזי בין שני הפרטנרים כנראה שמדובר על מערכת יחסים אוהבת במיוחד.

כפיות או לא להיות

מקבילה לתנוחת ה"פנים אל מול פנים" היא תנוחת הכפיות. בתנוחת הכפיות בדרך כלל הבחורה ישנה על הצמד והגבר חובק אותה מאחור. גם תנוחה זו אופיינית בעיקר לזוגות בשנה הראשונה של הקשר הזוגי שלא מעוניינים להיפרד אפילו בזמן השינה. אחד היתרונות של התנוחה הספציפית הזו הוא שהיא מאפשרת לעבור במהירות רבה מאוד מאוד מחלום עמוק למשגל מעורר, קחו זאת לתשומת לבכם. הערה קטנה לגבי תנוחת הכפיות – קיימת סכנת הירדמות של היד שמתחת לכרית.

אחד מבני הזוג שוכב על הגב והשני פונה אליו בעודו שוכב על הצד

כאשר רק אחד מבני הזוג שוכב על הצד עם הפנים לבן הזוג בעוד שבן הזוג השני שוכב על הגב, ישנו סיכוי לא רע שמדובר על מערכת יחסים לא מאוזנת שבה אחד מהצדדים משחק אותה קשה להשגה. הכמיהה אל הפרטנר השכוב על גבו והאדישות המופגנת שבאה לידי ביטוי בשכיבה על הגב, מציירות תמונה לא שוויונית. עם זאת, במידה ובן הזוג ששוכב על הגב מחבק את הן הזוג ששוכב על הצד, יכול להיות שמדובר על מערכת יחסים מאוד בריאה אבל פשוט אחד מבני הזוג לא אוהב לישון על הצד.

הפרדת כוחות חלקית

במידה ושני בני הזוג ישנים במרחק מה זה מזו אבל עדיין ישנו קשר פיזי מסוים, ייתכן שמדובר על מערכת יחסים בשלה שכבר עברה מזמן את שלב ההתאהבות, אבל שעדיין קיימת בה תשוקה של ממש ורצון לקרבה. הקשר הפיזי יכול לבוא לידי ביטוי בשיכול רגליים, במגע בין היד של הגבר לשיער של הבחורה או למותן שלה ועוד.

הפרדת כוחות מוחלטת

הפרדת כוחות מוחלטת מעידה על רצון לתפוס מרחק. חוסר מגע מוחלט ושינה במרחק גדול שלא מאפשר קירבה לא מבשרים טובות על המצב הזוגי. בדרך כלל כל זוג מגיע למצב הזה כשהוא מתמודד עם מצב של רוויה. אמנם לא מדובר בהכרח על משבר חמור ביחסים וחשוב לציין שבאופן כללי ישנם כאלו שלא אוהבים שנוגעים בהם כשהם ישנים, אבל במידה והקשר התחיל בכפיות והגיע בשלב מסוים לשלב הפרדת הכוחות המוחלטת יש בכך כדי להעיד על ריחוק מסוים שככל הנראה קיים גם במישור הנפשי והרגשי.

5 תנוחות שינה ומה הן אומרות על מערכת היחסים שלכם
4.5 (90%) 2 votes

תגיות: , , ,

קטגוריה: יחסים

השאר תגובה

*